Za smrt tří cyklistek u Chomutic policie stíhá řidiče, nehodu objasní posudky

Za smrt tří cyklistek u Chomutic policie stíhá řidiče, nehodu objasní posudky

2116
Sdílejte

    Znalecké posudky mají pomoci objasnit příčinu středeční tragické dopravní nehody u Chomutic na Jičínsku. Auto se tam srazilo se třemi staršími cyklistkami, všechny na následky vážných zranění postupně zemřely.
dopravni-nehoda-chomutice-1 dopravni-nehoda-chomutice-3 dopravni-nehoda-chomutice-2

Kriminalisté zahájí proti řidiči osobního vozu trestní stíhání z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesnou míru jeho zavinění by měl určit znalec z oboru dopravy, který posoudí průběh nehody. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška (více o nehodě zde).

„Dalším důkazem budou výsledky soudní pitvy poškozených,“ řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Druhý znalecký posudek má popsat technický stav vozidla. K nehodě došlo na rovném a přehledném úseku silnice, který je od května opravený.

„Těžko říct, co se na místě nehody stalo. Mluví se třeba o tom, jestli řidič nebyl oslněný zapadajícím sluncem,“ řekl starosta Chomutic Zdeněk Rajm.

Osmapadesátiletý řidič Volkswagenu Polo jel od Ostroměře na Chomutice, tedy západním směrem. Cyklistky měly jet z protisměru. Podle starosty byly ženy ve věku 72 a 74 let ze sousední vesnice.

Zemřely všechny tři cyklistky

Středeční nehoda je letošní nejtragičtější událostí na silnicích v Královéhradeckém kraji. Jedna žena zemřela na místě nehody, druhá ještě týž den po leteckém transportu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Ve čtvrtek pak vážným zraněním podlehla i třetí seniorka.

Do nemocnice odvezli záchranáři také osmapadesátiletého řidiče osobního vozu. Ten nehodu psychicky neunesl a musel mu na místě pomoci psycholog Hasičské záchranné služby.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nehodu-tri-cyklistek-objasni-znalecke-posudky-fq6-/krimi.aspx?c=A150911_124641_hradec-zpravy_the