Ani za řídítka alkohol nepatří! Nehoda cyklisty s 2,5 promile v krvi!

Ani za řídítka alkohol nepatří! Nehoda cyklisty s 2,5 promile v krvi!

3387
Sdílejte

TRUTNOVSKO – I tento prosluněný víkend policisté na Trutnovsku odhalili řidiče pod vlivem alkoholu!
V sobotu ráno krátce před půl třetí v Bělopotocké ulici ve Vrchlabí policisté kontrolovali řidiče vozidla Peugeot. Jelikož byl z něho cítit alkohol, provedli s ním dechovou zkoušku, která ukázala pozitivní hodnotu 1,47 promile alkoholu v dechu.
Strážníci Městské policie v Trutnově též v sobotu nad ránem odhalili opilce za volantem. Před autobusovým nádražím se rozhodli zkontrolovat řidiče Opelu, který nadýchal 1,79 promile. Dalším lapeným byl řidič Mazdy v Rudníku, který nadýchal 1,31 promile

Všichni tito nezodpovědní řidiči přišli o své řidičské průkazy a jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí až roční pobyt ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově včera v podvečer vyjížděli k havárii cyklisty do Národní ulice v Úpici. Čtyřiašedesátiletý muž zřejmě pod vlivem silné opilosti havaroval na komunikaci a byl s lehkým zraněním převezen na ošetření do nemocnice, kde zůstal i hospitalizovaný. Nadýchal 2,50 promile alkoholu v dechu!
Zdroj: PČR

nehoda-trutnov