AKTUALIZOVÁNO: Vražda dítěte na hlavním nádraží v Hradci Králové – zadržený pachatel...

AKTUALIZOVÁNO: Vražda dítěte na hlavním nádraží v Hradci Králové – zadržený pachatel byl obviněn z vraždy

24398
Sdílejte

Po pachateli závažné trestné činnosti pátrali od čtvrteční půl šesté večerní policisté v Hradci Králové v okolí hlavního nádraží. Policejní mluvčí Iva Kormošová uvedla, že muže ozbrojeného nožem se podařilo zadržet před sedmou hodinou mimo objekt železničního nádraží.

Podle svědka, který událost viděl z autobusu městské hromadné dopravy, bylo v oblasti velké množství policistů, včetně zásahové jednotky. Od 18:40 byl dokonce kvůli pachateli dokonce zastaven provoz na železnici. Před devatenáctou hodinou se ale vlaky zase rozjely.
V době, kdy pachatel prchal, panovala obava, aby někoho nezranil. Policie proto varovala občany, aby se nepokoušeli pachatele zadržet.
Jak uvedly České dráhy při oznámení omezení provozu, podezřelý člověk se měl schovávat v prostoru kolejiště.

V kolejišti sražený nebo pobodaný?

Prvotní informace nasvědčovala tomu, že se v kolejišti nachází člověk sražený vlakem. Později se ale bohužel ukázalo, že jde o muže zraněného nožem. Následně se rozjelo pátrání po pachateli.

AKTUALIZOVÁNO 4.1. (20:30)
Jedná se o podezření z trestného činu vražda, kdy podezřelým je 32letý muž a poškozenou osobou osoba mladší 15 let. Všechny okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření. K činu došlo mezi kolejišti mimo nástupní místa.

K incidentu se na Facebooku vyjádřila primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK). „S velkým znepokojením jsem dnes vpodvečer přijala informaci o vražedném útoku, jehož obětí se v areálu hradeckého nádraží stalo dítě: osoba mladší patnácti let, jak uvádí policie, je pro mě dítě. Tento násilný trestný čin mnou hluboce otřásl. Budu se velice důsledně zajímat o všechny podrobnosti a okolnosti, které s tímto případem souvisí. Musíme udělat vše pro to, aby se už nic podobného v Hradci neopakovalo,“ prohlásila.

AKTUALIZACE 5.1. 9:45 : V pátek 5. ledna 2024 Policie ČR obvinila včera zadrženého 32letého muže ze zvlášť závažného zločinu vražda, ke kterému došlo v Hradci Králové na hlavním nádraží. Jak uvedla tisková mluvčí Ivana Kormošová, Policie ČR mu klade za vinu, že po předchozí hádce napadl kuchyňským nožem teprve 14letého chlapce, který na místě na následky zranění bohužel na místě zemřel. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný. V nejbližší době podá ke státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného muže do vazby. (Pachatel včerejší vraždy dítěte na hlavním nádraží v Hradci Králové, byl dnes obviněn, hrozí mu výjimečný trest)

Video ze zadržení pachatele: