Vybojováno! Nový Bydžov se těší na Rákosníčkovo hřiště

Vybojováno! Nový Bydžov se těší na Rákosníčkovo hřiště

2187
Sdílejte

Litý boj, nervy a veliká radost. Tak vypadalo hlasování o Rákosníčkovo dětské hřiště, které vyroste v Novém Bydžově. A město za něj nebude muset zaplatit ani korunu. Lidé z Nového Bydžově totiž zvítězili v hlasování, které každoročně vypisuje obchodní řetězec Lidl. Ten postaví herní prvky za milion korun, stejně jako loni v Chlumci nad Cidlinou.

„Z vítězství máme opravdu velikou radost, konečný počet hlasů byl neskutečný. Poslední dny jsme do toho šli opravdu naplno, protože výsledky hlasování byly do poslední chvíle velmi vyrovnané. Znovu jsme obeslali všechny okolní obce, firmy, místní nemocnici, školy v Bydžově, v Chlumci, v Hořicích, v Nechanicích i v Městci Králové. Městský rozhlas hlásil poslední dny informace o soutěži čtyřikrát denně. Též o naší snaze hlásili v Chlumci nad Cidlinou a okolních obcích,“ popisuje soutěž Irena Špinarová z Nového Bydžova, která s pomocí dalších lidí boj o hřiště organizovala mezi místními.

Lidé nezaháleli
Mezi lidmi se také se našla spousta dobrovolníků, kteří po celém městě roznášeli letáčky a některé maminky dokonce poslední den vyrazily do terénu a oslovovaly kolemjdoucí osobně.

„Poslední, tajné dny hlasování sdílelo mé příspěvky a výzvy na Facebooku mnohem více lidí, než dříve. Rákosníček byl opravdu všude. Ani návštěvníci bydžovského Jiráskova divadla nebyli ušetřeni. Spousta lidí jistě hlasovala proto, abychom vyhráli a podobnému Rákosníčkovu šílenství se tak příští rok vyhnuli,“ smála se Špinarová, s tím, že následné čekání na výsledky bylo napínavé, vzhledem k tomu, že první čtyři místa byla velmi vyrovnaná a ve hře byla pouze tři hřiště.

Celkem Nový Bydžov získal 29 039 hlasů, což bylo jen o pětasedmdesát hlasů méně než měly vítězné Hostivice. Ani v ostatních kategoriích, kde soutěžila města i nad 100 tisíc obyvatel, neměl nikdo více hlasů než tyto dvě obce. „Výhrou nám není jen krásné nové dětské hřiště, ale také vědomí, že spousta lidí dokáže pro dobrou věc táhnout za jeden provaz. Všem, kteří se zapojili a hlasovali, patří obrovské poděkování,“ zakončila Špinarová.

Už jen najít místo
Novobydžovská radnice nyní musí s obchodním řetězcem vytipovat vhodnou lokalitu, kde by mohlo hřiště stát. „Tip, kde by mohlo vzniknout, mám. Není to ale moje zásluha, i když jsem několikrát také klikal. Budu kontaktovat paní, která si hlasování vzala za své a dám ji tipy. Radost samozřejmě máme, je to milé,“ dodal Pavel Louda, starosta Nového Bydžova.

Letos jich v republice plánuje Lidl postavit rovných deset, a to ve čtyřech kategoriích. Ty se odvíjejí od počtu obyvatel. Rákosníček jako symbol projektu přitom tvoří nejen dekoraci herních prvků, ale je i aktivní součástí her.
Zdroj: http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/vybojovano-novy-bydzov-se-tesi-na-rakosnickovo-hriste-20160308.html

Foto hřiště LIDL Hořice

lidl-hriste-foto-horice-2