Vítr a sníh na silnicích zaměstnal včera hasiče v celé Královéhradeckém kraji

Vítr a sníh na silnicích zaměstnal včera hasiče v celé Královéhradeckém kraji

3499
Sdílejte
Trutnov - Slevárenský ulice - popadané stromy

Nárazový vítr a sněhové jazyky na silnicích způsobily ve středu 4. ledna 2016 řadu dopravních komplikací v celém kraji. Profesionální, dobrovolní i podnikoví hasiči z Královéhradeckého kraje dnes do 13:00 hodiny zasahovali u více jak 20 událostí v souvislosti s nepříznivým počasím. Ve většině případů pomáhali řidičům osobních a nákladních vozidel, kteří sjeli se svými vozidly mimo komunikaci. U Ostroměře na Jičínsku narazil osobní vlak do stromu. Hasiči museli evakuovat cestující z vlaku.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem zasahovali o půl sedmé ráno u dopravní nehody osobního vozidla u obce Librantice. Řidič sjel do příkopu, kde narazil do stromu. Nehoda se obešla bez zranění a hasiči pomohli s vytažením auta zpět na komunikaci.

Královéhradečtí hasiči byli krátce po osmé hodině přivoláni k nehodě v hradecké místní části Rusek. Řidič dodávky Ford Transit s přívěsným vozíkem vyjel ze silnice a narazil do stromu. Při nehodě se zranili oba spolujezdci, kteří byli ošetřeni záchrannou službou a převezeni do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a odpojili autobaterii. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Během dne vyprošťovali hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice osobní vozidla z příkopů u obcí Želkovice a Vrchovnice. U Dohalic pomáhali s vytažením převozní sanity.

Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova pomáhala s vyproštěním vozidla mezi obcemi Starý Bydžov a Žlunice.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Rychnovští profesionální hasiči vyprošťovali dodávku ze závěje na místní komunikaci v Rychnově nad Kněžnou a z řeky v místní části Městská Habrová.

Územní odbor Náchod

Jednotka profesionálních hasičů z Náchoda zasahovala dopoledne v obci Řešetova Lhota, kde odklízela spadlý strom z komunikace. Krátce po poledni hasiči odstraňovali sněhový převis ze střechy základní školy v Komenského ulici v Náchodě.

Dobrovolní hasiči z Dolní Radechové odklízeli strom z vozovky mezi Horní a Dolní Radechovou.
Územní odbor Trutnov

Hasiči na Trutnovsku vyprošťovali nákladní vůz, který zůstal opřený o zeď hotelu v Krkonošské ulici ve Vrchlabí a dodávku v ulici Nové Dvory v Trutnově. Dále odstraňovali spadlé stromy a větve z komunikací u čerpací stanice v trutnovské místní části Horní Staré Město, lokalitě zvané Vlčí jáma a ulici Nové Dvory.

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči vyjeli v 05:21 hodin k odstranění spadlého stromu u obce Střeleč. Kmen byl odstraněn ještě před příjezdem hasičů.

V 05:21 hodin byl na operační středisko hasičů ohlášen náraz osobního vlaku do stromu v Dolním Mezihoří u Ostroměře. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hořic, dobrovolní hasiči z Hořic, Ostroměře a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk. Ve vlaku cestovali čtyři lidé, kteří vyvázli bez zranění. Královéhradečtí hasiči jim pomohli vystoupit z vlaku a po kolejích je doprovodili na přístupné místo, odkud je odvezli na nádraží do Ostroměře. Po příjezdu drážní jednotky hasičů předali místo události a vrátili se zpět na své základny.

Profesionální hasiči z Jičína vyprošťovali kamion, který skončil v příkopu u obce Vitiněves. Pomáhali řidiči osobního vozidla, který skončil na boku u obce Úlibice a řidiči kamionu u Nového Města. V 10:45 hodin vyjeli k vyproštění autobusu, který uvízl na silnici u Popovic.

Profesionální hasiči z Nové Paky zasahovali u nehody dodávky, která skončila mimo vozovku v Ústí u Staré Paky.

Vytrvalé sněžení a vítr způsobily ve středu 4. ledna 2017 vážné komplikace na silnicích v Královéhradeckém kraji. Hasiči Královéhradeckého kraje zasahovali během dne téměř u sedmi desítek událostí v souvislosti se sněhem a větrem. Od 13.00 hodiny až do půlnoci hasiči vyjeli celkem k 44 událostem. Na několika místech v kraji pomáhali vyprošťovat autobusy, nákladní i osobní auta ze závějí nebo příkopů. Silný vítr vyvracel stromy, které zablokovaly silnice a chodníky.

Nejvíce práce měli hasiči na Trutnovsku. V obcích Rudník, Zdobín, Mostek, Kvíčala a ulicích Na Lukách, Slévárenská nebo Rokytnická v Trutnově odstraňovali popadané stromy, které zablokovaly místní komunikace. Na odstraňování stromů se podíleli profesionální hasiči z Trutnova a Vrchlabí, dobrovolní hasiči z Mostku, Malých Svatoňovic a Batňovic. K vyproštění dvou vozidel, která blokovala příjezd k hotelu v Labské ve Špindlerově Mlýně vyjeli místní dobrovolní hasiči.
Ve 13:35 hodin vyjeli profesionální hasiči z Trutnova k nehodě osobního vozidla a posypového vozu v obci Chvaleč. Osobní vůz Volkswagen skončil na krajnici u dřevěného plotu a zablokovaný sypačem. Uvnitř zůstala dvoučlenná posádka, která se nemohla dostat ven. Hasiči pomocí hydrauliky od sebe odtrhli obě vozidla a pomohli s vytažením dvou osob, které si převzala záchranná služba k dalšímu ošetření. (foto: stanice Trutnov)

Zranění si vyžádala další dopravní nehoda, která se stala po 15. hodině na silnici mezi obcemi Hajnice a Výšinka. Řidička osobního auta skončila na boku v příkopu, kde narazila do stromu. Na místo události vyjeli v 15:21 hodin profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnice. Zasahující jednotky ihned začaly s vyprošťováním zraněné ženy, která zůstala ve vozidle uvězněná. Pomocí speciálního hydraulického nářadí hasiči odstřihli střechu a řidičku vyprostili. Následně ji předali k dalšímu ošetření přivolaných záchranářům. U havarovaného vozidla provedli protipožární opatření a po zadokumentování události Policií ČR jej převrátili zpět na kola. (foto: stanice Dvůr Králové nad Labem)

Ve středu v 16:21 hodin zasahovali trutnovští profesionální hasiči ve Slévárenské ulici v Trutnově, kde se vyvrátil mohutný strom a spadl na zaparkované vozidlo. Hasiči postupně odřezali větve, rozřezali kmen stromu a odstranili ho z vozidla. Událost se obešla bez zranění. (foto: stanice Trutnov)

K vyproštění osobního vozidla, které skončilo na střeše pod úrovní vozovky v říčce mezi Starým Rokytníkem a Úpicí vyjeli vpodvečer profesionální hasiči z Trutnova. Ti pomocí ramene jeřábu vyprostili vozidlo zpět na vozovku. Nehoda se obešla bez zranění a nedošlo k úniku provozních kapalin. (foto: stanice Trutnov)

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z trutnovské místní části Horní Staré Město vyjely včera v 17:24 hodin k vyproštění kloubového autobusu, který se vzpříčil v Petříkovické ulici v Trutnově. (foto: stanice Trutnov)
Na Hradecku včera odpoledne profesionální hasiči z Nového Bydžova, Hradce Králové – stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Lochenic, Nechanic, Sovětic a Chlumu vyprošťovali uvízlá vozidla v závějích u obce Lípa, Sovětice a Lubno. V obci Lochenice odstraňovali spadlý strom a u Starého Bydžova vyprošťovali autobus ze sněhové závěje. Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici u obce Zábědov.

Ve středu odpoledne na Jičínsku měli plné ruce práce profesionální hasiči z Nové Paky, kteří odstraňovali popadané stromy u obcí Dřevěnice, Štikov, Horná Nová Ves, Hřídelec nebo Stav. Profesionální hasiči z Hořic byli ve 22:37 hodin přivoláni k odklizení stromu, který blokoval vozovku u obce Rohoznice. Strom byl odstraněn ještě před příjezdem jednotky, která tak nemusela zasahovat.

Profesionální hasiči z Náchoda, Jaroměře, dobrovolní hasiči ze Studnice nebo Horní Radechové zasahovali včera odpoledne na Náchodsku při odstraňování spadlých stromů z vozovek u Studýnky v Novém Městě nad Metují a obcí Řešetova Lhota, Horní Radechová, Vysokov, Kleny a náchodské ulici Pražská.

Ve 13:17 hodin vyjely obě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a Jaroměře k dopravní nehodě osobního auta, které částí skončilo ve vodním přivaděči pro vodní nádrž Rozkoš u obce Zlíč. Posádka bezpečně vystoupila a nedošlo ke zranění osob. Hasiči vozidlo zajistili a vyprostili na vozovku.

Po 20. hodině vyjely opět obě jednotky profesionálních hasičů z Jaroměře a Náchoda na pomoc uvízlému autobusu v Jaroměři. Ten zůstal zadní části na kraji mostu. Pracovníci správy a údržby silnic posypali vozovku a řidič mohl bezpečně vycouvat.

Na Rychnovsku profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí vyprošťovali zapadlý autobus u obce Chleny. Rychnovští profesionálové během večera vyprošťovali dva posypové vozy, které uvízly v místní části Hájek u Polomu a v Bělé. Ve Skuhrově nad Bělou zase odstraňovali strom, který spadl a zůstal částečně zavěšený na elektrickém vedení a blokoval silnici.

Profesionální hasiči z Dobrušky vyprošťovali vzpříčený kamion s vlekem na silnici č. I/14 mezi obcemi Spy a Dobruška.

Dopravní nehoda Hradec Králové - Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové – Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové - Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové – Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové - Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové – Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové - Rusek
Dopravní nehoda Hradec Králové – Rusek
Dopravní nehoda Trutnov - Petříkovická
Dopravní nehoda Trutnov – Petříkovická
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Hajnice Výšinka
Dopravní nehoda Trutnov - Petříkovická
Dopravní nehoda Trutnov – Petříkovická
Dopravní nehoda Starý Rokytník
Dopravní nehoda Starý Rokytník
Dopravní nehoda Chvaleč
Dopravní nehoda Chvaleč
Dopravní nehoda Chvaleč
Dopravní nehoda Chvaleč
Dopravní nehoda Chvaleč
Dopravní nehoda Chvaleč
Trutnov - Slevárenský ulice - popadané stromy
Trutnov – Slevárenský ulice – popadané stromy
Trutnov - Slevárenský ulice - popadané stromy
Trutnov – Slevárenský ulice – popadané stromy
Trutnov - Slevárenský ulice - popadané stromy
Trutnov – Slevárenský ulice – popadané stromy
Trutnov - Slevárenský ulice - popadané stromy
Trutnov – Slevárenský ulice – popadané stromy
Dopravní nehoda Chvaleč
Dopravní nehoda Chvaleč