Víkendové dopravní nehody na Jičínsku

Víkendové dopravní nehody na Jičínsku

5158
Sdílejte

JIČÍNSKO – Na vině nepozornost, technický stav a alkohol.

Během uplynulého víkendu došlo na silnicích okresu Jičín k osmi dopravním nehodám, které si vyžádaly dvě lehká zranění. V jednom případě byl zaznamenán střet vozidla se zvěří a bohužel na jedné z nehod se podílel i alkohol. Celková škoda je vyčíslena na částku 323 tisíc korun.

K jedné z dopravních nehod došlo v neděli 4. června u obce Lužany. V odpoledních hodinách řídila dvaapadesátiletá žena osobní automobil Renault Megane Scenic. Na rovném úseku ve směru od Konecchlumí na Úlibice po projetí odbočky na obec Lužany se řidička zřejmě plně nevěnovala řízení a se svým vozidlem přejela vlevo do protisměru. Porazila plastový směrový sloupek, přední částí narazila do silničního příkopu a s vozidlem skončila mimo vozovku. Při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění, se kterým byla následně převezena do jičínské nemocnice. Ke zranění spolujezdce nedošlo. Alkohol na místě policisté vyloučili dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na hodnotu 101 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

zdroj + foto PČR

dopravni-nehoda-luzany-konecchlumi-3dopravni-nehoda-luzany-konecchlumi-2dopravni-nehoda-luzany-konecchlumi-1dopravni-nehoda-luzany-konecchlumi