Velikonoce a řemeslný jarmark – Potštejn – 15.4.2017

Velikonoce a řemeslný jarmark – Potštejn – 15.4.2017

2469
Sdílejte

Zámek Potštejn Vás zve na sedmé velikonoční oslavy, které se opět mohou pochlubit bohatým programem. Jarně vyzdobený zámek se návštěvníkům otevře v sobotu 15. dubna od 10 hodin a velikonoční radovánky budou pokračovat až do 17 hodin. Děti mohou soutěžit, hrát si a tvořit, poznávat velikonoční zvyky a tradice, pobaví je velikonoční maskoti a živá zvířátka. Program pro děti začíná v 11 hodin, 13 hodin a 15 hodin, v případě zájmu i v 16:30 hodin.

Velikonoční oslavy budou probíhat za doprovodu několika velikonočních maskotů, kteří provedou děti soutěžním odpolednem. Malým i velkým návštěvníkům budou nabídnuty nejen týmové soutěžní disciplíny, ale i výtvarné dílny a hry. V minulých letech navštívilo velikonoční odpoledne přes 1200 návštěvníků a zájem o tuto akci každoročně stoupá.

Zábavný program doplní tradiční prodejní jarmark s ukázkami řemesel, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet. Dozvíte se zajímavosti o velikonočních zvycích a tradicích, zjistíte, jak správně uplést pomlázku, načerpáte inspiraci pro malování kraslic, pletení košíků, budete si moci upéci tradiční jidáše, ochutnat čerstvé kozí i ovčí sýry, nakoupit jarní květinové aranžmá či si pořídit výrobky z patchworku. Letos vystaví své originální výrobky děti z potštejnské školy a školky. Přijďte se podívat!

„Pro rodiny s dětmi budeme mít otevřeno také zámecké sklepení Bubákov a přístupná bude rovněž expozice pro nejmenší Pohádkov. Odpoledne si můžete zpříjemnit procházkou v zámeckém parku či ochutnáním „něčeho dobrého“ ve stylové zámecké cukrárně.

Těšíme se na vás 15. dubna 2017 za každého počasí v 10 hodin!