Včerejší zásahy hasičů na východě Čech – požáry, auto v řece a...

Včerejší zásahy hasičů na východě Čech – požáry, auto v řece a další nehody – pondělí 10. 4. 2017

3671
Sdílejte

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova vyjeli v pondělí 10. dubna 07:15 hodin k dopravní nehodě mikrobusu, ke které došlo mezi obcemi Chotělice a Sukorady. Vozidlo skončilo na boku na silnici. Hasiči museli vyprostit jednu zraněnou osobu, která byla předána do péče záchranné služby. Zranění utrpěli ještě další dva lidé a všichni byli transportováni letecky a sanitami do nemocnice. Zasahující hasiči zajistili vozidlo proti požáru a odpojili autobaterii. Po vyšetření nehody Policií ČR ho převrátili zpět na kola a očistili povrch vozovky od střepů a plastových částí. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Jaroměře, dobrovolných hasičů ze Smiřic a Černožic likvidovaly o půl čtvrté odpoledne požár trávy u železniční trati nedaleko motorestu u Černožic. Požár zasáhl plochu zhruba deset krát pět metrů a nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjeli včera v 17:24 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská. Ke střetu vozidel Mercedes a Ford Fiesta došlo na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Hořicemi. Hasiči u poškozeného Fordu odpojili autobaterii. Jeho řidič byl preventivně převezen záchrannou službou do nemocnice. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice HK – Pražská)

dopravni-nehoda-hradec-kralove-plotiste-10-4-2017-2dopravni-nehoda-hradec-kralove-plotiste-10-4-2017-1dopravni-nehoda-hradec-kralove-plotiste-10-4-2017Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Bez zranění se obešla nehoda dvou vozidel u obce Dobříkovec, u které zasahovali krátce po osmé hodině ráno profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna. Hasiči provedli u osobního vozidla a dodávky protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.

Jednotka dobrovolných hasičů z Deštné v Orlických horách pomáhala záchranné službě s transportem pacienta do sanity v obci Dobřany.

Tři jednotky hasičů zasahovaly včera po poledni u požáru v kuchyni školní jídelny základní školy v Javorové ulici v Dobrušce. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 12:14 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky, dobrovolní hasiči z Dobrušky a Opočna. Požár ještě před příjezdem jednotek zlikvidovali zaměstnanci kuchyně pomocí ručních hasicích přístrojů. Všichni lidé se z kuchyně a jídelny dostali bezpečně ven. Hasiči po příjezdu na místo odpojili objekt od přívodu elektrické energie a odvětrali silně zakouřené prostory. Požár způsobila technická závada na zářivkových světlech. Hořící kryty zářivek spadly na umělohmotnou pracovní desku stolu, která byla poškozena. Hmotná škoda na chlazených a mražených potravinách, připravených jídlech, malbě, elektroinstalaci byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: územní odbor Rychnov nad Kněžnou)
pozar-kuchyn-dobruska-10-4-2017-2pozar-kuchyn-dobruska-10-4-2017-1pozar-kuchyn-dobruska-10-4-2017Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v 06:31 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla u Velkých Petrovic. Řidička osobního auta zn. Volkswagen Golf z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a skončila na boku v řece. Žena vyvázla z nehody bez zranění a po dobu policejního vyšetřování jí poskytli tepelný komfort hasiči v jednom ze svých zásahových vozidel. Z poškozeného automobilu neunikly do řeky žádné provozní kapaliny ani pohonné hmoty. Přesto byl na místo povolán pracovník Povodí Labe a byl informován odbor životního prostředí. Hasiči převrátili vůz zpět na kola a vyprostili ho z koryta řeky. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: SDH Police nad Metují)

dopravni-nehoda-velke-petrovice-10-4-2017-4dopravni-nehoda-velke-petrovice-10-4-2017-3dopravni-nehoda-velke-petrovice-10-4-2017-2dopravni-nehoda-velke-petrovice-10-4-2017-1dopravni-nehoda-velke-petrovice-10-4-2017Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli v 19:44 hodin k požáru v ulici Sladovna v Jaroměři. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o neohlášené pálení klestí. Jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.

Čtyři jednotky hasičů vyjely krátce po 20. hodině na pomoc polských turistům, kteří zabloudili v Teplických skalách. Profesionální hasiči z Broumova, Náchoda a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují a Broumova byli informováni o místu pobytu turistů, kteří se nacházeli na turistické stezce Vlčí rokle a za tmy se již nedokázali vrátit ke vchodu do skalního města. Hasiči dojeli na místo zásahovými vozidly, turisty naložili a vyvezli ven. Nikdo z účastníků nebyl zraněn.
Územní odbor Trutnov

Jednotka dobrovolných hasičů ze Žacléře byla krátce po půlnoci přivolána na pomoc s AED přístrojem při resuscitaci osoby v Havířské ulici v Žacléři. Po úspěšných oživovacích pokusech pomohli záchranné službě s naložením pacienta do sanity.

Trutnovští profesionální hasiči byli v 10:19 hodin přivoláni k dopravní nehodě nákladního vozidla a skútru na kruhovém objezdu u supermarketu v Trutnově. Řidič malého motocyklu byl zraněn a ošetřen záchrannou službou. Zasahující hasiči zkontrolovali skútr a nákladní vozidlo a vrátili se zpět na základnu.

K hlášenému požáru kontejneru na odpad v Tovární ulici v Trutnově vyjeli v 19:03 hodin místní profesionální hasiči. Po průzkumu místa určení hasiči nenašli žádné známky požáru. Jednalo se o planý poplach a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Územní odbor Jičín

Jednotka profesionálních hasičů z Jičína vyjela v 03:26 hodin k dopravní nehodě nákladního vozidla u obce Čímyšl. Kamion zůstal nakloněný v příkopu a jeho řidič vyvázl bez zranění. Hasiči přečerpali obsah nádrží tahače do speciálních barelů
a o úniku nafty do půdy informovali odbor životního prostředí. Na vyproštění nákladního automobilu byla přivolána těžká technika specializované firmy. Po dobu vyprošťování byla vozovka v místě nehody neprůjezdná.

Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli v 07:00 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Revoluční ulici ve Staré Pace.

K rozlité rtuti v garáži domu v Prachově vyjeli včera po 14. hodině profesionální hasiči z Jičína. Ti po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o malé množství, které uložili do speciálního obalu. Odvoz do sběrného dvoru si zajistil uživatel domu.

Jednotka z místa události v Prachově přejela k tragické dopravní nehodě, která se stala na silničním obchvatu u Jičína. Při střetu osobního vozidla a kamionu zemřeli dva lidé, další tři osoby byly s různě závažnými zraněními převezeny do nemocnic.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli v 16:50 hodin k dopravní nehodě dodávky a osobního vozidla u obce Robousy. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a zlikvidovali sorbentem uniklé provozní kapaliny.

Jednotky profesionálních hasičů z Hořic a HZS podniku Čepro Cerekvice byly v 19:45 hodin přivolány k hlášenému požáru v areálu Čepra. Jednalo se o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

K nouzovému otevření bytu v ulici Nerudova v Jičíně – Starém Městě vyjeli ve 20:25 hodin místní profesionální hasiči. Uvnitř se nacházela zraněná osoba, kterou si převzala do péče záchranná služba.

K hlášenému kouři z rozvaděče u kruhového objezdu v Průmyslové ulici v Hořicích byli včera ve 23:31 hodin přivoláni místní profesionální hasiči. Průzkumem na místě určení bylo zjištěno, že k žádnému požáru nedošlo a jedná se o zneužití jednotky požární ochrany.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje