Včerejší požár zničil rolbu v Peci, škoda sedm milionů

Včerejší požár zničil rolbu v Peci, škoda sedm milionů

3844
Sdílejte

Na včerejší večer nebudou v dobrém vzpomínat provozovatelé lanové dráhy Zahrádky Express. Dvě jednotky hasičů sem byly včera tedy ve čtvrtek 30. března 2017 odpoledne přivolány k požáru sněžné rolby na sjezdovce v Peci pod Sněžkou. Stroj začal hořet u horní stanice lanové dráhy Zahrádky Express. Na místo události vyjeli v 16:39 hodin profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou.
Hasiče a veškeré potřebné vybavení na likvidaci požáru vyvezli na místo policejní skútry a rolba místního občana. Při jejich příjezdu byla celá rolba v plamenech a poslední fázi hoření. Oheň se snažil zlikvidovat sám řidič, který použil jako hasební materiál sníh. Hasiči využili na lokalizaci požáru všechny dostupné síly a prostředky a hasili sněhem i pomocí sněžné frézy.
„Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 17:17 hodin a uhasili během další hodiny. Požár s největší pravděpodobností způsobil řidič, který s rolbou nacouval do elektrické přípojky zařízení pro zasněžování. Tím došlo k vytržení, následnému zkratu a vznícení provozních kapalin. Hmotná škoda na zničeném stroji byla předběžně odhadnuta na sedm milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn,“ uvedla pro východočech.cz Martina Žahourková – tisková mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje. (foto: stanice Trutnov)

pozar-rolby-pec-pod-snezkou-30-3-2017-6pozar-rolby-pec-pod-snezkou-30-3-2017-5

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERApozar-rolby-pec-pod-snezkou-30-3-2017