Včerejší dopravní komplikace u Auparku? Řidička s 2,5 promile si troufla i...

Včerejší dopravní komplikace u Auparku? Řidička s 2,5 promile si troufla i na trolejbus

4831
Sdílejte

Včera 6.11. krátce před 18. hodinou na ulici Břetislavova v Hradci Králové řidička osobního vozidla značky Ford Focus zezadu narazila do stojícího vozidla Škoda Superb, které čekalo na křižovatce na zelený signál. Řidič superbu vystoupil z vozidla v domnění, že spolu sepíší záznam o dopravní nehodě. Řidička na situaci zareagovala tak, že couvla, rozjela se vpřed a opět do auta narazila. Když ji chtěl řidič zastavit, opět couvla, objela ho a vyjela na Gočárovu třídu směrem k OC Aupark. Za křižovatkou s ulicí Sukovy Sady narazila v pravém jízdním pruhu do dalšího stojícího vozidla značky Škoda Octavia, které stálo před kruhovým objezdem „Koruna“ na konci kolony. Řidič supebu řidičku dojel a postavil se tak, aby ji zabránil v odjetí. Řidička na toto zareagovala tím, že začala couvat, přičemž narazila do pravého boku projíždějícího trolejbusu, který se vyhýbal stojícím vozidlům. Poté řidička konečně zůstala stát na místě. Přivolaná policejní hlídka všechny řidiče podrobila dechové zkoušce. U všech, kromě řidičky, byla negativní. Ženina první zkouška ukázala necelých 2,5 promile, druhá, která byla provedena o několik minut později, byla vyšší – téměř 2,6 promile alkoholu.
Policisté 50letou ženu zajistili, zadrželi ji řidičský průkaz, zakázali další jízdu a převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde lékař rozhodl, že umístění na PZS není potřeba a byla propuštěna k domácímu vystřízlivění.
Nikdo z účastníků dopravní nehody nebyl zraněn. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na téměř 50 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až tři roky vězení.

Po dobu vyšetřování a odklízení nehody musela být linka 2 odkloněna po objízdné trase.


zdroj: PČR