Útěk lva a dvou tygrů z Bioparku u obce Štít – v...

Útěk lva a dvou tygrů z Bioparku u obce Štít – v daném případě nebyl spáchán žádný trestný čin

4955
Sdílejte
Prověřování úniku šelem z Bioparku u obce Štít, ke kterému došlo 16. července 2018, uzavřel policejní komisař ve spolupráci s Okresním státním zastupitelstvím v Hradci Králové s konstatováním, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu obecné ohrožení, ani žádného jiného trestného činu.
Případné spáchání jiného správního deliktu bude nadále prověřovat Státní veterinární správa pro Královéhradecký kraj, která se případem také zabývá.
Provedeným důkladným ohledáním a šetřením se nepodařilo prokázat ani jednu z vyšetřovacích verzí a tedy zjistit, jakým způsobem byly klece otevřeny, nicméně na podkladě zjištěných informací policejní komisař konstatoval, že samotné opuštění klece kočkovitými šelmami bez splnění dalších podmínek nenaplňuje skutkovou podstatu výše uvedeného trestného činu.
Veškerá opatření ze strany policie, obce a dalších institucí v době útěku zvířat byla přijmuta především z preventivního důvodu.
mjr. Bc. Jan Čížkovský – 21.8.2018, PČR

AKTUALIZOVÁNO – Dva tygři a lev utekli dnes, v pondělí 16. července z Bio parku na Královéhradecku. Dva tygři a lev utekli v pondělí z klece v Bioparku na Hradecku. Policisté našli nakonec zvířata v parku, zvířata se nacházela pod borovicí. Tam je uspali tři veterináři třemi střelami najednou.

Zvěř utekla krátce okolo desáté hodiny z Bio parku Štít u Chlumce nad Cidlinou. Na místě zasahuje 8 policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Zvířata zatím neopustili Bio park. POLICIE ČR žádá občany z Klamoše a okolí, aby neopouštěli svá obydlí.

Utekli z klece dva tygři a jeden lev. Na místě zasahuje osm policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Zvířata zatím neopustila Bio park,” uvedla policie na Twitteru.

Zvířata se stále zdržují v parku mimo klec, ale není vyloučené, že se mohou dostat i mimo park. Na cestě je veterinář. Jak zvířata utekla, zatím nevíme,“ doplnila po jedenácté hodině mluvčí policie Iva Kormošová.

Biopark ŠTÍT je soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím. Biopark začal vznikat v druhé polovině roku 2014. Nachází se ve vesnici ŠTÍT/KLAMOŠ, která leží ve vzdálenosti 6 km od Chlumce nad Cidlinou.
utek-zvere-2048utek-zvere-4-2048utek-zvere-1-2048utek-zvere-3-2048utek-zvere-2-2048