U Smidar havarovala dodávka s paralympioniky: Jeden je těžce zraněný

U Smidar havarovala dodávka s paralympioniky: Jeden je těžce zraněný

5822
Sdílejte

V pondělí 10. dubna ráno se vraceli ze soustředění paralympionici. Cestu domů nedokončili a museli být transportováni do nemocnice.  „K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 49letá řidička najela na pravou krajnici, která ji strhla do příkopu, kde narazila do listnatého stromu,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Pro jednoho zraněného musel dokonce letět vrtulník.

K nehodě dodávky došlo kolem sedmé hodiny ráno u obce Smidary u Nového Bydžova. Řidička podle všeho náhle sjela s dodávkou do příkopu. Podle informací, ktereé uvedla televize Nova ve voze cestovala skupina paralympioniků, kteří se zrovna vraceli ze soustředění ve Španělsku.

Šlo o sportovce, kteří závodí na tricyklech, a měl mezi nimi být i účastník paralympiády v Riu Jiří Hindr. Jeden z paralympioniků bohužel při nehodě utrpěl těžká zranění ruky a nohy a musel být převezen vrtulníkem do nemocnice. Zbylí dva tam nakonec skončili s lehčími zraněními také kvůli pozorování.

 

Foto Policie ČRFoto Policie ČRNehoda paralympioniku - Smidary - reprofoto TV NovaNehoda paralympioniku - Smidary - reprofoto TV Nova