U Kněžnic na Jičínsku další nehoda autobusu s dětmi: Na místě je...

U Kněžnic na Jičínsku další nehoda autobusu s dětmi: Na místě je jeden mrtvý

3219
Sdílejte

Po včerejší tragické nehodě školního autobusu u Panenského Týnce, došlo k další podobné nehodě. Při srážce osobního auta s autobusem ve kterém také cestovalo 22 dětí ve věku 9 až 10 let, u obce Kněžnice na Jičínsku ve čtvrtek v 13:25, bohužel zemřel pětapadesátiletý  řidič osobního vozu Peugeot 807.

Zatímco ve středu se u Panenského Týnce zranilo všech 43 dětí, v tomto případě byly naštěstí lehce zraněny jen tři děti, které záchranáři převezli na vyšetření do jičínské nemocnice. „V autobuse cestovalo 22 dětí a dvě učitelky“ uvedla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Řidič osobního auta jel ve směru od Turnova na Jičín. Před obcí Kněžnice z dosud nezjištěných příčin se svým Peugeotem 807 vjel do protisměru. Tam se srazil s protijedoucím autobusem. Po střetu zemřel řidič osobního vozu, na místě nehody. Záchranáři vyslali vrtulník na místo nehoday a také dva sanitní vozy. Zkouška na alkohol u řidiče autobusu byla negativní. Děti odvezl domů náhradní autobus.

Nehoda se stala na hlavní silnici číslo 35 z Jičína směrem na Turnov a Liberec. Policie silnici v místě nehody uzavřela a dopravu odklonila objížďkou přes okolní obce. Příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření.

dopravni-nehoda-autobusu-kneznice-10-3-2016

zdemolovany-peugeot-807-kneznice-jicin