U dvou vážných nehod museli zasahovat hasiči Královéhradeckého kraje

U dvou vážných nehod museli zasahovat hasiči Královéhradeckého kraje

2146
Sdílejte

Územní odbor Hradec Králové

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou vyjely v úterý 18.4.2017 v 07:50 hodin k dopravní nehodě cisterny, která se stala mezi obcemi Levín a Chlumec nad Cidlinou. Při příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že cisterna s asfaltovou emulzí je převrácená na boku v příkopu a její řidič zůstal zaklíněný uvnitř kabiny. Hasiči ho pomocí speciálního hydraulického nářadí vyprostili ven a předali záchranářům. Ti ho po vyšetření a ošetření drobných poranění ponechali na místě události. Při zásahu se zranil jeden z dobrovolných hasičů, který byl převezen záchrannou službou k ošetření nohy do nemocnice. Z havarované cisterny neunikly provozní kapaliny ani pohonné hmoty. Po dobu policejního vyšetřování hasiči v místě nehody usměrňovali dopravu. Po zadokumentování události Policií ČR byl na vyproštění cisterny povolán jeřáb specializované firmy. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Nový Bydžov)

   Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 08:47 hodin na pomoc osobě, která uvízla v kabině výtahu v ulici E. Beneše v Hradci Králové. Výtah zůstal v mezipatře v důsledku výpadku elektrické energie. Po jejím opětovném zapojení se výtah rozjel a hasiči nemuseli zasahovat.

K dopravní nehodě osobního vozidla došlo po poledni v lesním úseku silnice  u Lovčic. Řidič z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a skončil na boku. Na místo události vyjeli ve 12:39 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Při příjezdu první jednotky na místo byl řidič mimo vozidlo. Jeho spolujezdkyně nemohla z vozidla vystoupit a uvnitř s ní byla jiná žena, která projížděla kolem a zastavila. Hasiči nejprve zajistili a stabilizovali auto proti převrácení a ženu vyprostili bez použití hydraulického nářadí ven. Řidiče i spolujezdkyni si převzala do péče záchranná služba, která je převezla do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Nový Bydžov)

   Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjely v 09:29 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u obce Záměl. Nehoda se obešla bez zranění a nedošlo k úniku provozních kapalin z havarovaných vozidel. U nich hasiči provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.

Územní odbor Náchod

K čerpání vody ze zatopeného sklepa prodejny v Lidické ulici v Broumově vyjeli místní profesionální a dobrovolní hasiči. Ti nasadili čerpadlo a speciální vysavač na odčerpání vody. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce vyjeli v 10:47 hodin k dopravní nehodě u obce Zbečník. Osobní vůz narazil zezadu do jiného vozidla. Při nehodě byla jedna osoba lehce zraněna. Hasiči zajistili jedno z aut proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Bez zranění se obešla nehoda osobního vozidla, která se stala včera v podvečer
u obce Velká Jesenice. Na místo události vyjeli v 18:16 hodin profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Hasiči převrátili vozidlo zpět na kola a odpojili u něho autobaterii. K úniku provozních kapalin a pohonných hmot nedošlo. Jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.

Územní odbor Trutnov

Jednotka dobrovolných hasičů z Malých Svatoňovic vyprošťovala krátce po poledni nákladní vůz, který uvízl u obce Strážkovice.

Vrchlabští profesionální hasiči byli ve 20:08 hodin přivoláni k vyproštění osoby, která se propadla podlahou v suterénu nádražní budovy ve Vrchlabí. Hasiči se ke zraněnému dostali po nastavovacím žebříku a vyprostili ho ven, kde byl předán do péče záchranné služby.
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Vrchlabí a dobrovolných hasičů ze Špindlerova Mlýna odstraňovaly popadané stromy ze silnice ve Špindlerově Mlýně.

Územní odbor Jičín

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.