Tragická nehoda na rovné silnici u Chomutic má nakonec bohužel tři oběti

Tragická nehoda na rovné silnici u Chomutic má nakonec bohužel tři oběti

3087
Sdílejte

Osobní automobil u Chomutic na Jičínsku ve středu v podvečer srazil tři cyklistky. Jedna zraněním na místě podlehla, další dvě byly s těžkými poraněními převezeny do nemocnice v Hradci Králové, kde později ještě během středy podlehla těžkým zraněním druhá žena. Třetí žena pak zemřela bohužel ve čtvrtek.

chomutice-obora-nehoda-9-9


„Osmapadesátiletý řidič ve Volkswagenu Polo po 17. hodině na rovném a přehledném úseku srazil tři cyklistky na silnici z Ostroměře do Chomutic,“ uvedla mluvčí PČR – Jičín Hana Klečalová a upřesnila, že ženy zřejmě jely v protisměru.

nehoda-chomutice

Po příjezdu na místo zdravotníci zjistili, že všechny tři cyklistky skutečně utrpěly velmi vážná poranění. „Jedna z žen svým zraněním podlehla ještě před jejich příjezdem, zdravotní stav dalších dvou si vyžádal urgentní péči všech zasahujících záchranářů,“ uvedl tiskový mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

Operátoři na místo neštěstí proto ihned vyslali dvě záchranářské posádky spolu s lékařem z Jičína, záchranáře z Hořic a lékařskou posádku ze základny v Novém Bydžově. „Zároveň vydali pokyn ke vzletu vrtulníku Letecké záchranné služby Hradec Králové,“ dodal Novák.

Přibližně sedmdesátiletá žena musela být napojena na přístroj pro umělou plicní ventilaci a přes intenzivní léčbu u ní přetrvávala oběhová nestabilita. Letečtí záchranáři ji proto urychleně transportovali na traumacentrum do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde bohužel v pozdějších hodinách svým zraněním podlehla.

Také druhá, dvaasedmdesátiletá žena, byla po provedení všech nezbytných léčebných úkonů a stabilizaci zdravotního stavu předána do péče týmu hradeckých traumatologů.

dopravni-nehoda-chomutice-1 dopravni-nehoda-chomutice-3 dopravni-nehoda-chomutice-2