Polička: Učitel bude vyšetřován na svobodě

Polička: Učitel bude vyšetřován na svobodě

2528
Sdílejte

Případ zástupce ředitele poličské základní školy Masarykova obviněného ze sexuálního nátlaku má další pokračování. Muž byl propuštěn z vazby a policie ho bude vyšetřovat na svobodě.

„Zadržený muž z Poličky je stíhán pro zvlášť závažný zločin sexuální nátlak. Vazba v jeho případě byla nahrazena jiným institutem, a to kaucí, takže jeho vyšetřování probíhá na svobodě, a to zcela standardním způsobe,“ uvedla pro Svitavský deník tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Jana Drtinová.

Podle zákulisních informací za něj kauci složila jeho rodina. V minulých dnech měl také navštívit své někdejší pracoviště. S tamní ředitelkou Lenkou Novotnou měl řešit rozvázání pracovního poměru. „Nezlobte se, nebudu s vámi o této záležitosti hovořit,“ odmítla Lenka Novotná potvrdit tuto skutečnost na přímý dotaz Deníku.

Muž učil na základní škole přes dvacet let a do vypuknutí současného případu jej předcházela dobrá pověst. V posledních letech také působil v roli trenéra v poličském atletickém oddílu, kde závodí i jeho syn. Zprvu podle všeho docházel pouze sledovat závody, později si pořídil trenérskou licenci a začal se angažovat v tomto sportovním odvětví. V Poličce také pomohl vychovat budoucí reprezentační atletku.

Policejní vyšetřování nejspíš míří právě tam. Spekuluje se, že právě jeho činnost v klubu má spojitost s případem. Policie to však i vzhledem k věku obětí blíže nekomentuje. „Nad rámec těchto informací po dohodě s dozorovým státním zástupcem nebudou jiné skutečnosti k případu uvolňovány,“ dodala mluvčí.

Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/ucitel-bude-vysetrovan-na-svobode-20150910.html