Tragická dopravní nehoda u Předměřic nad Labem – úterý 23. února 2016

Tragická dopravní nehoda u Předměřic nad Labem – úterý 23. února 2016

4116
Sdílejte

V úterý 23. února 2016 krátce před jedenáctou hodinou dopoledne se na silnici 1/33 za odbočkou na Předměřice ve směru na Hradec Králové stala dopravní nehoda s tragickým koncem.

tragicka-nehoda-predmerice-nad-labem-2 tragicka-nehoda-predmerice-nad-labem-1 tragicka-nehoda-predmerice-nad-labem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řidič vozidla Suzuki Swift, který jel od Jaroměře zatím z přesně nezjištěných příčin se na mokré silnici dostal do smyku, vjel do protisměru, kde levým bokem narazil do čelní části protijedoucího osobního vozidla Škoda Octavie. Řidič Suzuki se svým spolujezdcem utrpěli těžká zranění, se kterými byli převezeni do Fakultní nemocnice, kde v odpoledních hodinách na následky zranění 70letý spolujezdec zemřel. Řidička Octavie a její spolujezdec vyvázli bez zranění.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjížděli k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v Předměřicích nad Labem. Hasiči vyprostili dvě zraněné osoby a předali je zdravotnické záchranné službě.

Alena Kuthanová, HZS Královéhradeckého kraje

U 33leté řidičky byl alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou, 26letému řidiči Suzuki byla kvůli zranění odebrána krev v nemocnici.

Policisté předběžně vyčíslili škodu na cca 130 tisíc korun.

Přesnou příčinu tragické nehody vyšetřují policisté z Dopravního inspektorátu v Hradci Králové, kteří žádají případné svědky nehody, aby se přihlásili na policejní služebně v Malšovicích, nebo zavolali na linku 158.

por. Iva Kormošová
Policie ČR