Tragédie na Bydžovsku – při požáru v rodinném domě v Zachrašťanech zemřel...

Tragédie na Bydžovsku – při požáru v rodinném domě v Zachrašťanech zemřel starší muž

1377
Sdílejte

V sobotu 2. ledna 2016 ráno před devátou hodinou byl na operační středisko hasičů nahlášen požár rodinného domu v Zachrašťanech u Nového Bydžova na Královéhradecku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z Nového Bydžova, Chlumce Nad Cidlinou a Zachrašťan. Hasiči na místě průzkumem zjistili, že se jedná o požár patrového rodinného domu a bezprostředně zahájili hašení za pomocí dvou vodních proudů. Manželka majitele objektu se v době jejich příjezdu nacházela mimo dům a informovala záchranáře, že její manžel – starší muž – je stále uvnitř. Hasiči do objektu vstoupili a oknem provedli vyproštění majitele objektu, který již nebyl při vědomí. I přes maximální snahu přítomných záchranářů se muže bohužel nepodařilo oživit a lékař konstatoval jeho smrt.

Hasiči provedli dohašení požáru a po příjezdu vyšetřovatele příčin požáru a zadokumentování místa události začali s vyklízením objektu. Požárem byla přímo zasažena menší část domu v jedné z místností, další škody způsobily zplodiny hoření. Poškozeno bylo především vybavení domácnosti a interiér, vzniklá škoda je předběžně stanovena na pět set tisíc korun českých. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada na elektrospotřebiči – televizním přijímači.

Na místo byli povoláni také psychologičtí interventi Policie ČR pro poskytnutí první psychologické pomoci manželce zesnulého muže a dalším zasaženým osobám.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima