49. letý podnapilý syn napadl své rodiče

49. letý podnapilý syn napadl své rodiče

1900
Sdílejte

Až deset let za mřížemi hrozí devětačtyřicetiletému muži z Dašic na Pardubicku, který v prvních hodinách nového roku zaútočil po návratu z restaurace na své rodiče. Policisté ho z domácnosti vykázali a podali návrh na jeho vzetí do vazby.

Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém stavu vrátil z místní restaurace domů. Nejprve napadl otce (1930) pěstmi a poté ho začal bít i francouzskou holí. Když hluk v domě uslyšela násilníkova matka (1946) přispěchala otci na pomoc. Bohužel se i ona stala terčem útoku běsnícího syna, který měl oběma rodičům vyhrožovat, že je zabije. Matce se nakonec podařilo utéct a přivolat na místo pomoc. Zranění rodiče byli převezeni záchrannou službou do nemocnice a 49letý muž, kterému policisté naměřili 2,49 promile alkoholu v dechu, byl zajištěn a putoval nocovat na protialkoholní záchytnou stanici.

Odtud si ho již přebrali kriminalisté, kteří mu po provedení různých procesních úkonů sdělili obvinění z trestných činů těžké ublížení na zdraví, ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování, za což obviněnému může hrozit až deset let odnětí svobody. Kriminalisté zároveň podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, o čemž v následujících hodinách bude rozhodovat soud.

Policisté zároveň využili svého zákonného práva a 49letého muže vykázali ze společného obydlí. Vykázaná osoba se nesmí do obydlí vrátit ani se souhlasem ohrožených osob a ty mohou během 10ti denního vykázání podat návrh na předběžné opatření u soudu.

Co se týká zranění rodičů, tak ti měli především tržné rány na hlavě a hematomy po těle. Jak se ale asi cítí psychicky nedokáže nikdo, kdo takovou událost nezažil, říci.

2. leden 2016
por. Bc. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje