Tipy na víkend pozvánka na vybrané akce na východu Čech

Tipy na víkend pozvánka na vybrané akce na východu Čech

2623
Sdílejte

Královéhradecký kraj

Hradecko: Víkend na vlnách jazzové improvizace a italského umění

Hořice: Mezinárodní festival krásných umění — výstava současného italského umění v sobotu 1.8. od 10 hod. a slavnostní vernisáž výstavy od 15 hod. — Galerie plastik, slavnostní koncert od 20 hod.  — Divadelní sál radnice

Jičín: Jičín na víkend 31.7. – 2.8. připravil celou řadu kulturních akcí od trhů, přes umělce v ulicích, nebo komentované prohlídky kostelů a podobně, více na http://vikend.jicin.cz/Vikend7.pdf

Hradec Králové: První srpnovou sobotu zpříjemní muzikanti, kteří upsali duši jazzu. Jazzová pouť s podtitulem „Nábřežní jazzová“ nabízí procházku po březích Labe za hudbou, která okouzluje posluchače po celém světě. Jazz zazní i v neděli v Jiráskových sadech na Francouzském odpoledni. Program tentokrát nejen hudební začíná ve 13 hodin.

V Bystřici pořádají sraz rodáků

Bystřice: Obec Bystřice připravila na sobotu 1. srpna setkání rodáků a přátel Bystřice a Važic u příležitosti 650. výročí první písemné zmínky o obci. Akce se odehraje na hřišti 21. století od 14 hodin a vystoupí: Kyzivátova kapela, Petra Janů, Pavel Nový, Petr Vondráček, kapela Fiakr, kapela Globus. Program pro děti: nafukovací hrad, tvarování balonků, malování na obličej, loutkové divadlo. Doprovodný program: mše v místním kostele v 9 hodin, prohlídka mateřské školy, předvedení hasičské techniky, ukázky vojenských vozidel. Návštěvníky čeká i ohnivá show – ohňostroj. Programem provází J. Jiterský a D. Malá, vstupné 50 Kč. 20.30 kapela Globus Band.

Kozí mejdan

Milovice u Libáně – Polabská brána do Českého ráje se od čtvrtka 30. července do 3. srpna již popatnácté stane místem s největší koncentrací koz v republice. Milkovický Spolek přátel koz zde totiž pořádá kulturně-společenskou slavnost s podtitulem Kozí mejdan. Akce se odehraje na rozlehlých loukách a v sadech přilehlých k historickému statku. Kozí mejdan nemá předem stanovený program, je bez stánkařů, dealerů, ochranek a plotů. Koná se za každého počasí, vstupné je dobrovolné a ceny lidové. Na místě je zajištěna vegetariánská kuchyně, moučníky, pekařské výrobky, WC, sprchy, pivo, víno, limo, zmrzlina. Kdo bude chtít na loukách přespat, je možno si postavit stan mezi stromy v sadu. Děti, psi a další rodinní miláčci jsou samozřejmě vítáni. Součástí setkání je nepřetržitá hudební produkce různých stylů, žánrů a provedení na dvou pódiích (ve stodole a na louce). Je-li někdo muzikant, divadelník, básník či literát, může přijet a předvést něco ze svého umění. Více najdete na www.kozy.cz a www.milkovice.cz

kozy-mozi-mejdan

Náchodsko: Vodníci na Broďáku slibují mokré radovánky

Hronov: 85. ročník celostátní přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov začíná už tento víkend. Prestižní festival během devíti dnů nabídne návštěvníkům nejúspěšnější inscenace z celostátních přehlídek i tvorbu zahraničních souborů. Na třech scénách budou k vidění divadelní inscenace, chybět nebude divadlo poezie či divadlo malých jevištních forem. Součástí přehlídky je doprovodný program. Nabídne koncerty, výstavy, workshopy, besedy i pohádky pro děti.

Červený Kostelec: Kemp u rybníka Brodský zve na jubilejní 20. ročník Vodnických slavností na Broďáku. O víkendu bude Broďák plný mokrých vodnických her, soutěží a radovánek. Můžete se těšit na příjezd vodníka Brodíka, nadvodní kino, vodnický trojboj pro děti i dospělé, první holografickou water show nebo na velký ohňostroj.

vodnice-slavnosti-na-brodaku-2015

Teplice nad Metují: Na Jiráskových skalách u zámečku Bischofstein proběhne o víkendu devátý ročník oblíbeného Bišík slackline festu. Přijďte si zalajnovat a prožít pohodový víkend. Akce je určena jak pro úplné nováčky, kteří se zde mohou naučit první kroky na lajně, tak pro ostřílené borce.

Rychnovsko: Postup letitý, krása nadčasová

Deštné v Orlických horách: Tradiční oslava historické technologie tavení skla dřevem se tento víkend koná už počtyřiadvacáté. Zlatým hřebem představení uměleckých sklářů u roztopené pece bývá výroba dračího poháru před zraky publika. Setkání doplní stánkový prodej uměleckých předmětů a kulturní program.

Opočno: Největší pouť v regionu vypukne v Opočně v pátek a potrvá do neděle. Adrenalinové atrakce zaplní Kupkovo náměstí. Součástí pouti bude jarmark na hradišti s řemeslnými trhy, vystoupením skupiny historického šermu Fext, loutkové divadlo Opočenský Kašpárek, soutěže a hry. Vystoupí řada hudebních skupin a na zimním stadionu se v sobotu večer rozjede diskoparty.

Trutnovsko: Na Porciunkuli si promluví obři

Hostinné: Vyhlášená pouť, která začíná už dnes,  nabídne až do neděle desítky kapel. Stěžejní část programu je soustředěná do soboty. K největším hvězdám patří Mňága a Žďorp či  Jakub Smolík. K pouti samozřejmě patří kolotoče, střelnice, jídlo i pití. Letošní novinkou je řemeslná ulička. Nebude chybět ani půlnoční rozhovor obrů, kteří prozradí, co se během roku v Hostinném stalo. Slavnost vyvrcholí ohňostrojem.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Krása a síla – téma keltského svátku

Nasavrky: Od pátku až do neděle budou Nasavrky dějištěm mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad. Letošním tématem  je „Krása a síla“. K vidění budou obléhací stroje, výroba zbraní a zbroje, a také vše, čím se Keltové a Keltky zdobili. Těšit se můžete na vystoupení kapel Asonance, Vintage Wine, Kukulín, Happy to meet, Navostro a další.

lughnsad-festival-keltske-kultury-2015

Orlickoústecko: Připravte si dobroty, vyrážíme na piknik

Česká Třebová: V parku Javorka se koná v neděli od 14 hodin piknik, který připomene 140 let od založení parku Javorka i 600 let od upálení Jana Husa. Připraveny budou hry pro děti, od 16 hodin komentovaná prohlídka parku a od 18 hodin putování za oživlými bytostmi Javorky. Zájemci si mohou koupit piknikový koš a půjčit deku.

Pardubicko: Táborníci a hvězdáři pohlédnou ke Slunci

Pardubice: Pardubická Hvězdárna barona Artura Krause pořádá pro zvídavé děti Astronomický příměstský tábor. „Společně pohlédneme ke Slunci a naučíme se, jak ho správně pozorovat a co se na naší nejbližší hvězdě dá vlastně vidět. Společně postavíme a vypustíme opravdovou raketu. Těšíme se na společné táboření na pardubické hvězdárně,“ zvou organizátoři. V pátek se  tábor koná od 8 do 16 hodin.

Svitavsko: Nasedat! Vlak plný hudby už vyjíždí

Litomyšl, Choceň: Od pátku do neděle bude na trati mezi Litomyšlí a Chocní jezdit speciální vlak. Opět se totiž vrací Lokálka 2015 aneb Netradiční vlakový zážitek. Cestující můžou načerpat energii do dalšího týdne, protože ve vlaku budou po cestě hrát muzikanti a v jednotlivých zastávkách je čekají výstavy a představení. Hudební putování zakončí závěrečný koncert v litomyšlské hospodě Na konečné u vlakového nádraží.

lokalka-2015

Litomyšl: Po roce se opět konají tradiční kurzy profesorů Milana Vítka a  Pera Enokssona. Do Litomyšle se tak po dvacáté podívají čeští i zahraniční hráči na smyčcové nástroje a budou si zde předávat zkušenosti. V rámci této akce se letos konají letos tři koncerty přímo ve městě a mladé hudebníky si tak můžou poslechnout místní milovníci umění. Zahajovací koncert je na programu tuto sobotu ve Smetanově domě od 18 hodin.

Moravská Třebová: V sobotu večer si lidé opět mohou prohlédnout romantický moravskotřebovský zámek. Pokud se rádi bojíte, nenechte si ujít návštěvu středověké mučírny. Ta bude večer ještě působivější a exponáty z útrpného práva zaujmou malé i velké návštěvníky. Prohlídky začínají ve 22 a 23 hodin a trvají asi 50 minut.