Strašidelná Bažantnice – sobota 29. června 2019 od 16 hodin – Lázně...

Strašidelná Bažantnice – sobota 29. června 2019 od 16 hodin – Lázně Bělohrad

3031
Sdílejte

Pohádkové postavy, příšery a strašidla si Vás dovolují srdečně pozvat na již tradiční kouzelnou procházku Bažantnicí ke kostelíku na Byšičkách…

Strašidelná Bažantnice se uskuteční v sobotu 29. června 2019 v Lázních Bělohradě. Začátek procházky je tradičně u vily Karlušky v areálu lázní a je průběžný od 16:00 do 19:00 hodin.

Putování za strašidly a pohádkovými postavami pokračuje lesoparkem Bažantnice kolem rybníku a lesní cestou až ke kostelíku sv. Petra a Pavla na Byšičkách.

V podvečer se v lesoparku a okolí objeví více než stovka pohádkových bytostí, strašidel a příšer.

Pro malé děti…

Pro děti zde budou hlavně postavy známé z pohádek, z těch klasických i úplně novodobých. Potkáte zde Červenou Karkulku, čarodějnice, hejkaly, ale také mluvícího draka, víly, divoženky, skřítky i bludičky. Dále zde můžete potkat mrtvou nevěstu, rytíře, bájné bytosti jako třeba Harpyje, Gorgonu a jiné podivuhodnosti. Parkem se bude prohánět hraběnka na koni a piráti budou brázdit Černé jezero na svém škuneru. K nejoblíbenějším postavám a postavičkám patří Krteček, který má svoji jamku na louce (pozn. v posledních dvou letech si však bohužel vzal dovolenou a tak čekáme, zda se nám vrátí) a vodník sídlící na ostrůvku v Černém jezírku. V prostoru altánku bude pohádková trpasličí náves, louka s poníky, Alenka v říši divů a další radovánky pro nejmenší.

Cestou z Bažantnice do lesa Bulice

Až opustíte na konci Bažantnice chaloupku hrůzných čarodějnic, otevře se před vámi panorama Byšického kostelíka. Před vámi na louce stojí indiánské tee pee u kterého se krvežíznivý ruďoši chystají přepadnout traperský vůz. Asi půjdete i kolem oběšeného desperáta, kterého za jeho zločiny nechal pověsit šerif z městečka Whitecastle.

Pro otrlé vyznavače hororu…

Pro otrlé a vyznavače hororu si připravili hostinu kanibalové (srdečně Vás zvou ke společné večeři), v pekle čerti povaří zlobivce v kotli, s hříšníky vyorají brázdu a pro ušlé pocestné. U cesty čekají skřeti z Pána prstenů, kteří se chystají přepadnout Froda Pytlíka a jeho skupinu nacházející se v parku Bažantnice. Loupežníci Vás s největší pravděpodobností oloupí, upíří možná ochutnají Vaši krev a přijedou i zombíci a lesní přízraky.

Malý dárek pro děti…

Na začátku procházky si děti vyzvednou speciální leták u vily Karlušky, který když doplní razítky z kontrolních stanovišť, mohou na konci Strašidelné bažantnice vyměnit za drobný dárek.

Děti se mohou zapojit – kdo přijde v trpasličím oblečku nebo jiném kostýmku, bude se moci vyřádit v Trpaslíkově a na konci dostane další malý dárek.
V průběhu cesty na Byšička a na louce u kostelíka budou stánky s občerstvením. Pro děti budou připraveny skákací hrady, malování na obličej a jiné atrakce. Na konci Strašidelné Bažantnice si bude možné zakoupit speciální pexeso pohádkové a strašidelné – 2 ks za 50,- Kč a čertovy obrázky za ďábelskou cenu 66,6 Kč. Zavítáte-li v poslední červnovou sobotu do Lázní Bělohradu, zažijete něco krásného a uvidíte, co jste ještě neviděli a doufáme, že se společně s námi zasmějete.

Pojďte se s námi příjemně bát, už se těšíme…

Důležité informace

  • Až do pekla se dostanete s kočárky a invalidními vozíky, dále však musíte mít statného (nejlépe dva) ošetřovatele, aby Vám pomohli dopravní prostředek vynést (je možné se z pekla kousek vrátit na křižovatku cest a vyjet na Byšička po silnici).
  • Trasa je přibližně 3 km dlouhá a projdete jí za 1,5 hodiny.
  • Nezapomeňte si také zabalit dobrou náladu a smysl pro legraci, protože jinak můžete utrpět šok i psychické trauma…
  • Vstup na vlastní nebezpečí, za děti zodpovídají rodiče.
  • Vstupné na Strašidelnou Bažantnici je dobrovolné.
  • Po zkušenostech z minulosti musíme bohužel přísně zakázat vstup se psy.
  • V době konání Strašidelné Bažantnice budou otevřena parkoviště za Sokolovnou, u fotbalového hřiště a pod kostelíkem na Byšičkách.
  • Prosíme návštěvníky, aby při odchodu z Byšiček využívali odchodových tras a tím dodržovali jednosměrný provoz na značené trase.
Složení strašidel

Všechna strašidla, pohádkové postavy a jiné příšery jsou dobrovolníci, kteří vše dělají pro potěšení návštěvníků, zejména dětí, zdarma. Pokud se k nám také chcete připojit, neváhejte nás kontaktovat.

Pořadatel

Akci pořádá Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad. Telefon: 739 629 482, e-mail mks@lazne-belohrad.cz, www.lazne-belohrad.cz.