Slavnosti koní, historie a řemesel na Kuksu – neděle 29. června 2019...

Slavnosti koní, historie a řemesel na Kuksu – neděle 29. června 2019 od 9 do 17 hodin

2017
Sdílejte

První prázdninová neděle, tedy 30. 6. 2019, přivede na Kuks už poosmé krásu koní, zručnost lidí a také mnohé historické souvislosti.
Po generace předávaná práce s koňmi má své kouzlo a propojuje se s dalšími řemesly. Letošní téma „Tak jde čas“ nabídne například zpracování sena od sekání kosou přes sekání s koňmi až k traktorům, těžbu dřeva od ručních pil po pily motorové, přeměnu pracovního využití koní k využití pro volný čas. Nebo je to jinak? Má kosa, ruční pila a pracovní kůň místo v našem moderním životě? Zamyšlení nad těmito tématy probíhá nejen během akce samotné, ale celoročně na webu a facebooku (www.slavnostikonikuks.cz)
Tradičně bohatý program má i letos novinky – workshopy a přednášky budou na Kuksu probíhat pro zájemce už od soboty 29. června 2019. Řemesla obohatí v neděli například kominíci, enviro koutek povedou včelaři, pro diváky přibudou další možnosti si skutečné řemeslo nebo ruční práci vyzkoušet pod odborným dohledem.
Pořadatelé mají připravený benefit pro diváky přijíždějící vlakem či držitele Rodinného pasu a Senior pasu.
Na webu a facebooku akce probíhají už nyní soutěže o volné vstupenky a také přibývají informace k tématům a účinkujícím. Cílem je poznávat se celý rok a poté se už jako „staří známí“ potkat na Kuksu.