V sobotu 8. dubna se opět můžete zapojit do akce Ukliďme Česko

V sobotu 8. dubna se opět můžete zapojit do akce Ukliďme Česko

3624
Sdílejte

Již příští sobotu 8. dubna 2017, můžete něco udělat pro zlepšení nejen svého života v České republice. Můžete se zapojit do celostátní akce s názvem Ukliďme Česko. Akce probíhá jak v Královéhradeckém, tak Pardubickém kraji. Jejím smyslem je udělat dobrý skutek, nejen pro přírodu, ale i pro sousedy, pro své děti, pro čisté životní prostředí, pro svůj pocit odpovědnosti tak může opravdu každý. Akce není určena jen pro jednotlivce, například Krkonošský národní park se k akci připojí 22. dubna vycházkou spojenou s očistou turistických tras nazvanou Čisté Krkonoše, které se tradičně účastní stovky dobrovolníků.

Kde se připojit k dobrovolníkům?

Kdy a jak se připojit k úklidu můžete najít na webu www.uklidmecesko.cz, kde funguje interaktivní mapa, ve které naleznete opravdu skoro každé město i městečko ve východních Čechách, kde můžete pomoci. Na místě srazu budou většinou k dispozici i rukavice a pytle na odpad… více informací naleznete vždy v detailu jednotlivé události, stejně jako lokalitu, které se bude uklízet.
K akci také řekli…

Oceňuji, jak se tato akce každým rokem rozšiřuje a zapojuje se do ní víc a víc lidí. Loni se úklidů skládek účastnilo přes 86 tisíc lidí po celé zemi. Takovéto projekty napomáhají šířit potřebnou osvětu, pocit odpovědnosti k přírodě i k našemu nejbližšímu okolí, motivují veřejnost, aby změnila přístup k černým skládkám a nakládání s odpadem, proto jej ministerstvo každoročně zaštiťuje. Letos je naší společnou metou 100 tisíc dobrovolníků, takže zvu všechny!“ říká k tomu ministr životního prostředí Richard Brabec.

Akce takového rozsahu by se kromě podpory Ministerstva životního prostředí neobešla bez dalších významných partnerů a sponzorů. Například generální partner akce, Nadační fond Veolia, podporuje námi pořádané úklidy již desátým rokem a jeho zaměstnanci se také do úklidu aktivně zapojují. Hned na několika místech budou uklízet dobrovolníci z řad zaměstnanců dalších partnerů, kterými jsou E.ON, či ŠKODA AUTO a.s. Do akce se však letos opět zapojují lidé ze všech spekter společnosti, od zahraničních velvyslanců, starostů až po prodejce časopisu Nový prostor, nebo odsouzených z vazební věznice“, říká Katka Landová z Českého svazu ochránců přírody.
Na tom, jak vypadá naše prostředí, se podílíme všichni, i za jeden den lze udělat velkou změnu. Momentálně je možno vybírat z více než 1 780 akcí po celé republice a denně desítky nových přibývají. Připojit k nim se můžete i Vy prostřednictvím webové stránky www.UklidmeCesko.cz.

Pojďte do toho s námi v sobotu 8. dubna!