Smrtí jednoho z pilotů skončila srážka dvou větroňů nad Trutnovem u výpadovky...

Smrtí jednoho z pilotů skončila srážka dvou větroňů nad Trutnovem u výpadovky na hory

4131
Sdílejte

K tragické nehodě došlo v úterý 13. srpna 2019 před 16. hodinou. Větroň spadl do kukuřičného pole u Krkonošské ulice. Záchranáři a policisté tam našli trosky zříceného větroně. Pilotovi druhého větroně se podařilo bezpečně přistát v pořádku a vyvázl bez zranění. Jednalo se o skupinový let při závodech Hronovské orlíkovské přeháňky z letiště ve Velkém Poříčí. Pohromadě letěly čtyři větroně.

Vedle všech složek integrovaného záchranného systému, které okamžitě vyrazily na místo, vzlétl k případu i záchranářský vrtulník. Za pomoci svědků události pátral po zříceném větroni v kukuřičném poli,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková. „Svědectví nám poskytují také piloti dalších dvou větroňů. V současné době čekáme na pracovníky Ústavu pro vyšetřování příčin leteckých nehod, kteří se budou účastnit ohledání trosek větroně. Musíme také vyčkat na ohledání těla. Nemůžeme proto poskytnout více informací k věku pilota, ani další podrobnosti, stejně jako přesnou příčinu letecké nehody. Případ je na začátku vyšetřování,“ dodala Ivana Ježková.

K tragické události vyrazily rovněž tři jednotky hasičů, profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolná z Horního Starého Města a Mladých Buků.