Rychlost 160 km/h v obci? Na Chrudimsku, to nebyl pro řidiče problém!...

Rychlost 160 km/h v obci? Na Chrudimsku, to nebyl pro řidiče problém! VIDEO

4937
Sdílejte

Dopravní policisté Pardubického kraje ve středu 12. února 2020 prověřili chování řidičů na Orlickoústecku. Tentokrát se zaměřili na dodržování rychlosti jízdy přímo v obci Choceň a nestačili se divit. Dva nezodpovědní řidiči překročili nejvyšší dovolenou rychlost v obci o více jak 40 km/h. Obcí se prohnali rychlostí 100 a 97 km/h. Kolegové s nimi sepsali oznámení přestupku, které následně předají na místně příslušný správní odbor městského úřadu k projednání. Řidičům ve správním řízení hrozí pokuta ve výši 5-10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok.
Ostatních sedm přestupců policisté vyřešili na místě v příkazním řízení.

CHRUDIMSKO – V poslední době se nám snažilo několik řidičů ujet. Tentokrát tak jednal i sedmadvacetiletý muž, který zahlédl majáky policejního vozidla v Bořicích na Chrudimsku. Místo aby na znamení hlídky zastavil, přidal plyn, obcí jel 160 kilometrovou rychlostí, mimo 170.

Jeho cesta vedla na Hrochův Týnec, dále přes Přestavlky, Rosice u Chrasti až do Chrasti. Zastavil u hřbitova, vyběhl z vozu a utíkal po svých. Moc sil asi neměl, policisté z chrudimského obvodního oddělení byli rychlejší. Dopadli ho a zajistili. Řidič se přiznal, že stále nemá řidičský průkaz a podrobil se testu na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní.

V autě nebyl sám, spolujezdec prý nevěděl, že hrozilo ovlivnění drogami, ani že nevlastní řidičský průkaz. Stejná otázka padla i k majiteli vozidla, kterým je otec ujíždějícího řidiče. I on tvrdí, že neměl tušení o tom, že jeho syn nevlastni řidičské oprávnění a přiznal, že auto mu zapůjčil k dlouhodobému užívání.
Za jízdu v době zákazu řízení čelí obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, k tomu si „připsal“ i ohrožení pod vlivem omamné a psychotropní látky, za což mu hrozí dvouleté vězení.
 

zdroj: PČR