Řidič s 3,46 promile a bez řidičáků ve Svobodě nad Úpou –...

Řidič s 3,46 promile a bez řidičáků ve Svobodě nad Úpou – nebyl jediným opilcem!

4874
Sdílejte

V úterý 28. března, krátce před 15 hodinou došlo ve Svobodě nad Úpou v havárii vozidla Mitsubishi, které řídil opilý třiatřicetiletý řidič.
K dopravní nehodě došlo dle dosud zjištěných skutečností vlivem silné opilosti řidiče, který při odbrzdění vozidla v prudkém stoupání toto nezvládl a vůz se rozjel vzad. Nejprve Mitsubishi přejelo místní komunikaci a poté sjelo 40 metrů z prudkého travnatého břehu dolů. Tam se zastavilo až o smrkový porost. Řidič utrpěl naštěstí pouze jen lehká poranění a byl převezen do nemocnice. Provedená dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 3, 46 promile alkoholu v dechu. Lustrací „nehodáři“ zjistili, že provinilec není držitelem řidičského oprávnění. Předběžná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.
Případ šetří policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově.

dopravni-nehoda-s-alkoholem-svoboda-nad-upouDalšího opilého řidiče kontrolovali vrchlabští policisté v Zámecké ulici v pondělí večer. Devětadvacetiletý řidič usedl za volant Felicie po požití alkoholického nápoje. Nadýchal 1,98 promile alkoholu v dechu.
V nejbližších dnech si ve zkráceném přípravném řízení vyslechne sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí rok ve vězení.