Regionální Den železnice – neděle 17. září 2023 – Trutnov

Regionální Den železnice – neděle 17. září 2023 – Trutnov

7664
Sdílejte

Oslavte s námi svátek železnice na trutnovském nádraží. Pojeďte do Trutnova, kde se koná Regionální den železnice s pestrým programem. Z Hradce Králové bude na oslavy do Trutnova vypraven parní vlak s lokomotivou Velký bejček. Během dne se s ním můžete svézt také z Trutnova do Vrchlabí nebo Červeného Kostelce.

Nemáte ještě plány na neděli 17. září? Vypravte se do Trutnova a užijte si pestrý program k oslavám svátku železnice. Těšit se můžete na výstavu železničních vozidel, modelových kolejišť a železničních modelů nebo třeba promítání filmů s železniční tematikou.

A co všechno na vás v Trutnově čeká?

výstava vozidel ČD
jízda na stanovišti malé lokomotivy v obvodu depa
dětská zahradní železnice
výstava funkčních modelových kolejišť a modelů kolejových vozidel ve spolupráci s klubem železničních modelářů Trutnov
simulace střetnutí vlaku s osobním automobilem a ukázka zásahu dětského IZS
výstava vojenské techniky klubu vojenské historie
posuvný simulátor nárazu UAMK
Reincars.cz – sbírka historických vozidel Škoda
promítání filmů se železniční tématikou
upravený vůz pro soutěže a hraní dětí
skákací hrad
prodej drobných upomínkových předmětů s železniční tématikou
koncert hudební skupiny VOSA BAND
občerstvení pro účastníky zajištěno
Změny jízdních řádů, nasazení vozidel a programu akce vyhrazeny.
Děti se mohou svézt na zahradní železnici a v dětském koutku namalovat obrázek na téma svět na kolejích. Hlavní atrakcí oslav budou nicméně jízdy parního vlaku s lokomotivou Velký bejček, který pojede z Hradce Králové do Trutnova a zpět a mezi Trutnovem a Vrchlabím a také mezi Trutnovem a Červeným Kostelcem.

Z královéhradeckého hlavního nádraží odjíždí parní vlak v 7:33 hod. a přes Smiřice, Jaroměř, Českou Skalici, Starkoč, Červený Kostelec a Malé Svatoňovice dojede do Trutnova hl. n. v 9:35 hod. Než se parní vlak vydá z Trutnova v 16:20 hod. na zpáteční jízdu po stejné trase, uskuteční ještě dvě zpáteční jízdy do Vrchlabí a Červeného Kostelce.

V 9:55 hod. odjíždí parní vlak z Trutnova hl. n. a přes Pilníkov, Hostinné a Kunčice n. L. vás dopraví v 10:42 hod. do Vrchlabí. Na zpáteční jízdu se z vrchlabského nádraží vypraví v 11:26 hod. a na trutnovské hlavní nádraží s ním přijedete ve 12:34 hod.

Na další jízdu se parní vlak vydá z trutnovského hlavní nádraží ve 14:10 hod. a přes Malé Svatoňovice dojede do Červeného Kostelce ve 14:43 hod. Zpět z Červeného Kostelce odjíždí v 15:13 hod. a v Trutnově hl. n. z něj vystoupíte v 15:46 hod.Jízdenky můžete koupit v e-shopu ČD (zde).