Královéhradecké dožínky – 15. a 16. září 2023 – Šimkovy sady –...

Královéhradecké dožínky – 15. a 16. září 2023 – Šimkovy sady – Hradec Králové

6704
Sdílejte

Dožínky čeká v letošním roce mnoho změn, pojďme si je představit ať víte, na co se těšit.

Dožínková oslava sklizně královéhradeckých zemědělců proběhne v Hradci Králové v Šimkových sadech ve dvou dnech, 15. a 16. 9. V pátek 15. 9. Se uskuteční Den prezentace zemědělství s večerním koncertem a druhý den v sobotu 16. 9. pak vypuknou dožínky. Program najdete zde: https://www.dozinky.cz/program/

Těšit se tedy můžete na výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na tržišti, slaměné hřiště pro děti a hudební podium s regionálními interprety.

Tradičně v rámci Dožínek oceníme nejlepší studenty zemědělských oborů, nejlepší zemědělce v kraji a vítěze letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.

Vezměte i letos své děti na dožínky!
Milí rodičové a prarodičové zvídavých dětí, srdečně zveme vaše dětičky, děti a puberťáky a samozřejmě i vás, k návštěvě našich tradičních Dožínek.
Spoustu zajímavých informací a spoustu zábavy mohou vaše děti zažít právě na Dožínkách, kde jsme pro ně připravili řadu soutěží, kvízů a úkolů. Úspěšné splnění úkolů potvrdíme všem šikulům na hracím listě a listy několikrát za den slosujeme. Kdo bude mít v losování štěstí, dostane od nás malý dárek.
Symbolické poděkování Zemi za úrodu a slavnostní ukončení žní nabídne už v pátek 15. září žákům základních a mateřských škol možnost zábavnou formou získat vědomosti o pěstování rostlin, chovu hospodářských zvířat a ochraně přírody. Chybět nebude ani výstava hospodářských zvířat a nejnovější zemědělské techniky. Návštěvníci pátečního programu se mohou odpoledne těšit také na hudební program.
Během soboty 16. září na návštěvníky čeká kromě tradiční výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky také program rozšířený o ukázky práce s ovčáckým psem, komentovanou přehlídku skotu, koňská show, ukázky tradičních řemesel, westernové ježdění, dožínkové tržiště, prezentace středních odborných škol zaměřených na zemědělskou a veterinární oblast a samozřejmě stánky regionálních potravinářů a farmářů. Chybět nebude ocenění zemědělců, potravinářů a studentů. Návštěvníci nepřijdou ani o ochutnávky regionálních potravin a k dobré náladě zahrají hudební skupiny na několika pódiích rozprostřených po celém areálu Šimkových sadů.
Všechny děti se mohou těšit na super zážitky, třeba řádění na slaměném hřišti nebo setkání s hospodářskými zvířaty.