Přijelo panstvo…! 13. – 14.8.2016 – HRÁDEK U NECHANIC

Přijelo panstvo…! 13. – 14.8.2016 – HRÁDEK U NECHANIC

1597
Sdílejte

Přijelo panstvo …! „Možná přijede císařpán, aneb vzpomínka na rok 1866“
Píše se rok 1867, rok po nešťastné prusko – rakouské válce. Hraběcí rodina, která musela před boji uprchnout, se po roce vrací na své letní sídlo, které se teprve vzpamatovává z válečných událostí. Poklidnou atmosféru přeruší zaručená zpráva o příjezdu císaře Františka Josefa I. na Hrádek. Zatímco hraběnka začne energicky organizovat přípravy a hrabě o poznání méně energicky program pro vzácnou návštěvu, ostatní členové rodiny nejsou z případné návštěvy panovníka nadšeni, protože budou muset oželet plánovaný pobyt v Krkonoších. Také služebnictvo není z celé záležitosti nadšeno, protože to znamená povinnosti navíc. A do všeobecného zmatku ještě má přijet vzdálená příbuzná – tetička Klotylda.

V sobotu i v neděli prohlídky zámku za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva. V podání herců ochotnických divadel a hostů od 9.00 do 17.00 hodin uslyšíte a uvidíte historický příběh z roku 1867, rok po nešťastné Prusko – rakouské válce, kdy hraběcí rodina, která musela před boji na Hradecku uprchnout, se po roce vrací na své letní sídlo, které se teprve vzpamatovává z válečných událostí…

Hodinová věž

O tomto víkendu bude pro veřejnost opět zpřístupněna od 9.00 do 17.00 hodin hodinová věž, v případě příznivého počasí i s vyhlídkou z ochozu věže. Rezervace vstupenek doporučujeme.

Sobotní program na nádvoří zámku

SETKÁNÍ S FOLKLOREM 15:00 – 17:00 hod

Mezinárodní přehlídka folklorních souborů

*
Sobotní večerní program

Divadelní hra od 19:00 hod na nádvoří zámku

MARUŠA ANEB Z OHRYZKU ŠTRŮDL NEUDĚLÁŠ

Divadelní představení ochotnického sphradek-u-nechanicolku OCHOS ze Smiřic.

prijelo-panstvo-13-14-srpna-hradek-u-nechanic