Při dopravní nehodě nedaleko Dřevěnice na Jičínsku se vážně zranil mladý řidič

Při dopravní nehodě nedaleko Dřevěnice na Jičínsku se vážně zranil mladý řidič

2193
Sdílejte

Ke střetu osobního a nákladního automobilu došlo nedaleko Dřevěnice na Jičínsku. Operátoři záchranné služby se o události dozvěděli prostřednictvím tísňové linky 155 krátce před sedmou hodinou. Na místo vyslali posádku rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařem ze základny v Jičíně a vrtulník letecké záchranné služby z Hradce Králové.

Po příjezdu na místo záchranáři zjistili, že při nehodě se těžce zranil jednadvacetiletý řidič osobního automobilu. Zraněný muž v bezvědomí byl zaklíněn ve vozidle a hasiči jej poroto museli vyprostit s využitím speciálního hydraulického nářadí. Ihned po vytažení z vraku mu zasahující lékař musel zajistit dýchací cesty a následně byl zraněný napojen na přístroj pro umělou plicní ventilaci.

V průběhu dalšího ošetření bylo zjištěno, že muž utrpěl vícečetná poranění, zejména v oblasti hlavy. Po poskytnutí nezbytné přednemocniční péče jej letečtí záchranáři transportovali na traumacentrum do královéhradecké Fakultní nemocnice, kde byl ve vážném stavu předán připravenému týmu zdravotníků. Řidič druhého vozidla vyvázl ze střetu bez zranění.

Ivo Novák
tiskový mluvčí
Zdravotnická záchranná služba Královéhradec­kého kraje

dopravni-nehoda-drevenice-jicin-2 dopravni-nehoda-drevenice-jicin-1 dopravni-nehoda-drevenice-jicin