POZOR během nákupů – padělané bankovky na KrálovéDvorsku

POZOR během nákupů – padělané bankovky na KrálovéDvorsku

4542
Sdílejte

Zatím pět případů padělání bankovek, vyšetřují v současnosti trutnovští kriminalisté. Jedná se o velmi zdařilé bankovky o hodnotě tisíc korun. Obchodníci je na první pohled nepoznají od originálů. Policie nevylučuje, že v oběhu by jich před Vánoci mohlo být více.

Padělané bankovky se objevily především na Královédvorsku, například během vánočních trhů na Kuksu. Za období přelomu listopadu / prosince, jde o několik tisícikorun se sériovým číslem H25654933. Jednu z nich inkasovala trhovkyně na vánočních trzích na Kuksu právě koncem listopadu.

tisicikoruny-ilustracni
Ilustrační foto

    „Prodávala zde vánoční dekorace a bankovku dostala od kupujícího. Žena uvedla, že si na ní na první pohled nevšimla ničeho neobvyklého. Až když jí v peněžním ústavu na padělek upozornili, důkladnějším pohledem proti světlu zjistila, že na bankovce nejsou všechny ochranné prvky,“ sdělila trutnovská policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Další padělanou tisícikorunou poté platil zákazník na čerpací stanici na Královédvorsku. Policisté evidují ještě tři další případy. Zajištěné bankovky nyní zkoumají odborníci z České národní banky. Padělateli hrozí až osm let vězení.