Pod přístřeškem u rodinného domu v Hořicích shořelo osobní vozidlo, škoda dosáhla...

Pod přístřeškem u rodinného domu v Hořicích shořelo osobní vozidlo, škoda dosáhla jednoho milionu korun

1324
Sdílejte

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 4. prosince 2015 odpoledne u požáru osobního vozidla u rodinného domu v Otakarově ulici v Hořicích na Jičínsku. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 12:41 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Hořic, dobrovolní hasiči z Hořic a Miletína.

Při příjezdu první jednotky na místo určení hořelo osobní vozidlo zn. Renault, které bylo zaparkované pod otevřeným přístřeškem u rodinného domu. Auto se ještě před příjezdem hasičů snažili hasit oba majitelé, ale bez úspěchu. Muž i žena utrpěli popáleniny, se kterými byli převezeni do nemocnice a ještě téhož dne byli propuštěni domů.

Požár se z auta rychle rozšířil i na dřevěnou konstrukci, ze které byl přístřešek z větší části postaven. Hasiči ihned začali s likvidací požáru a podařilo se jim zabránit rozšíření plamenů do obytných částí domu, které byly zakouřeny. Požár dostali pod kontrolu krátce před 13. hodinou a uhasili během další hodiny.

Vzhledem k tomu, že majitel měl ve vozidle uložené hudební nástroje, tak se škoda vyšplhala na jeden milion korun. Z toho je půl milionu škoda na nástrojích, dalších 300 tisíc korun na zničeném přístřešku a zbytek na osobním vozidle. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření.

pozar-vozu-horice-otakarova-4 pozar-vozu-horice-otakarova-3 pozar-vozu-horice-otakarova-2 pozar-vozu-horice-otakarova-1 pozar-vozu-horice-otakarova

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje