Perný 1. březen hasičů Královéhradeckého kraje – požáry, nehoda vlaku…

Perný 1. březen hasičů Královéhradeckého kraje – požáry, nehoda vlaku…

2485
Sdílejte

Územní odbor Hradec Králové

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou vyjely v 05:20 hodin k hlášené nehodě na dálnici D11. Na 72. kilometru dálnice ve směru na Hradec Králové mělo havarovat osobní vozidlo. Jak se později ukázalo, automobil zůstal odstavený na krajnici z důvodu nedostatku pohonných hmot. Jednotky se vrátily zpět na základny.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 09:06 hodin k otevření nákladního vozidla, které zůstalo nastartované na Vančurově náměstí v Hradci Králové. Řidič si zabouchnul dveře a nemohl se dostat dovnitř. Hasiči použili speciální nářadí a dveře otevřeli.

Bez zranění se obešla nehoda dvou osobních vozidel v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Na místo události vyjeli v 11:13 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s cisternou. Při jejich příjezdu bylo již jedno z vozidel odvezeno odtahovou službou. Druhý automobil zn. Volkswagen Golf s přívěsným vozíkem stál mimo hlavní vozovku. Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a odstranili je z krajnice. Poté pomohli řidiči s přeložením nákladu z přívěsného vozíku do jiného vozidla. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
dopravni-nehoda-hradec-kralove-bratri-stefanu-01-03-2017-2 dopravni-nehoda-hradec-kralove-bratri-stefanu-01-03-2017-1 dopravni-nehoda-hradec-kralove-bratri-stefanu-01-03-2017
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou vyjely v 15:50 hodin k dopravní nehodě na silnici č. 11. Na křižovatce u obcí Kosičky a Káranice došlo ke střetu dvou osobních vozidel zn. Opel a Citroën. První z vozidel skončilo mimo vozovku v poli. Jeho řidičce hasiči poskytli předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranářů ji předali do jejich péče. Druhý řidič vyvázl bez zranění. Hasiči zajistili vozidlo zn. Opel proti požáru a odpojili u něho autobaterii. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: stanice Nový Bydžov)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Místní jednotka dobrovolných hasičů byla v 19:22 hodin přivolána do budovy Klicperova domu v Riegrově ulici v Chlumci nad Cidlinou, kde došlo ke spálení cívky v ovladači klapky v divadle. To způsobilo silný zápach v objektu. Hasiči prostor odvětrali a vrátili se zpět na základnu. Ke škodě na majetku nedošlo.

Ke střetu dvou vlaků došlo včera večer na kolejích u hlavního nádraží v Hradci Králové. Na místo události vyjeli ve 21:23 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk. Při příjezdu královéhradeckých hasičů na místo určení bylo zjištěno, že došlo ke srážce osobního a nákladního vlaku. Osobní vlak, ve kterém byl pouze strojvedoucí, po nárazu skončil několik desítek metrů od druhé vlakové soupravy a částečně mimo koleje. Při nehodě nebyl zraněn ani jeden strojvedoucí vlaků. Hasiči zkontrolovali osobní vlak, zda se v něm nenachází žádný cestující a po příjezdu drážních hasičů jim předali místo události. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017-6 nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017-5 nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017-4
nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017-3 nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017-2 nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017-1 nehoda-hradec-kralove-nadrazi-01-03-2017

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotka dobrovolných hasičů z Borohrádku vyjela jako posilová jednotka k požáru stodoly v obci Veliny na Pardubicku. V 09:35 hodin byli hasiči z Borohrádku požádáni o spolupráci při pátrání po pohřešované osobě u Starých Holic nad Pardubicku. Pohřešovanou osobu nakonec našli policisté bez známek života.

Územní odbor Náchod

K požáru osobního vozidla vyjeli včera v 02:44 hodin profesionální hasiči z Jaroměře do ulice Svat. Čecha v Jaroměři. Plameny šlehající ze zaparkovaného osobního auta Škoda Fabia nahlásili jako první náhodní kolemjdoucí. Při příjezdu hasičů byl celý vůz zasažený požárem a kompletně zničený. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 02:50 hodin a zlikvidovali o deset minut později. Ze zničeného vozidla došlo k úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem. Příčinou vzniku požáru bylo s největší pravděpodobností úmyslné zapálení. Hmotná škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: územní odbor Náchod)

pozar-taxiku-jaromer-01-03-2017-1 pozar-taxiku-jaromer-01-03-2017Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v 04:41 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacientky do sanity v ulici Hradecká v Jaroměři.
Během dopoledne hasiči vyjeli znovu do ulice Svat. Čecha, kde očistili vozovku po ranním požáru osobního vozidla.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky, dobrovolných hasičů z Nového Hrádku a Bohdašína vyjely ve 13:18 hodin k hlášenému požáru v areálu firmy na kovovýrobu v Novém Hrádku. Kvůli zakouření v jedné z hal muselo být z objektu evakuováno patnáct zaměstnanců, kteří se bezpečně a nezraněni dostali ven. Hasiči nasadili do objektu přetlakovou ventilaci a natáhli jeden vodní proud. Ve výrobní hale došlo k zahoření tepelné izolace u vypalovací pece. Hasiči částečně rozebrali konstrukci pece, aby se dostali k ohnisku požáru. To během několika minut lokalizovali a uhasili krátce před 14. hodinou. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun, uchráněné hodnoty na dalším vybavení a celé hale činí 50 milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Trutnov

Podkroví rodinného domu někdo úmyslně zapálil

K požáru podkroví rodinného domu vyjeli ve středu 1. března 2017 večer hasiči do obce Dolní Olešnice. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 22:20 hodin. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a dobrovolné hasiče z Dolní Olešnice, Dolní Kalné a Hostinného.

Hořet začalo v podkrovním pokoji ve druhém nadzemním podlaží domu, který je určen převážně k rekreačním účelům. V době vypuknutí požáru se uvnitř nikdo nenacházel. Majitel, který přebýval v jiném domě nedaleko místa události se snažil ještě před příjezdem hasičů plameny zlikvidovat. Ve snaze o uhašení utrpěl popáleniny na horních končetinách a nadýchal se zplodin hoření. Na místo musela být povolána posádka záchranné služby, která si muže převzala do péče. Hasiči likvidovali požár zevnitř domu i z nastavovacího žebříku zvenčí objektu. Oheň dostali pod kontrolu ve 23:01 hodin. Dohašování pokračovalo až do 23:41 hodin, kdy byl požár zlikvidován. Plameny zničily veškerý nábytek, koberec, lůžkoviny v  pokoji a poškodily elektroinstalaci, sádrokartonové obložení, stropní konstrukci a trámy i tepelnou izolaci. Šetřením a ohledáním místa bylo zjištěno, že příčinou bylo úmyslné zapálení, kdy se neznámá osoba dostala po žebříku k oknu v patře, rozbila ho a dovnitř vhodila zapálenou látku. Od ní se vznítilo hořlavé vybavení pokoje. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 450 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1,5 milionu korun. (foto: stanice Trutnov)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Územní odbor Jičín

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje