Pardubický kraj by mohl brzy spolupracovat s Univerzitou Karlovou v Praze

Pardubický kraj by mohl brzy spolupracovat s Univerzitou Karlovou v Praze

3947
Sdílejte

Na půdu Univerzity Karlovy v Praze, jedné z nejstarších evropských univerzit, zavítal v pátek hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. S rektorem Tomášem Zimou hovořili především o situaci ve zdravotnictví, a to nejen v souvislosti s pandemií koronaviru, ale také o oblasti sportu či potenciálních společných projektech. Jedním z nich by mohla být analýza periferních regionů včetně definování možných nástrojů pro jejich rozvoj.

„Pan rektor Zima, jako profesí lékař a biochemik, velmi dobře zná situaci v našem krajském zdravotnictví, a to včetně fúze pěti nemocnic do jedné společnosti. Shodli jsme se, že české zdravotnictví, respektive celý systém zafungoval oproti jiným evropským zemím velmi dobře. Toto je nutné si neustále připomínat a nezapomínat na to ani do budoucna,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se rektorem Zimou projednal možnosti spolupráce Univerzity Karlovy a Pardubického kraje, a to nejen v oblasti vzdělávání, ale také kultury či sportu. „Univerzita Karlova hraje velkou roli v rámci implementace distančních vzdělávacích programů, které budeme postupně implementovat do našeho středního školství. Zároveň jsme obdrželi nabídku na využití řady modelů, analýz či expertních týmů na oblasti, které v kraji řešíme, ať se jedná o dopravu, životní prostředí nebo problematiku periferních regionů. Právě toto téma chceme více rozvíjet a shodli jsme se na dalších jednáních, na kterých si vydefinujeme možný postup,“ řekl hejtman, který pozval rektora Tomáše Zimu na pracovní návštěvu Pardubického kraje.

zdroj: Pardubický kraj