Pardubické Vánoce 2018 – kam vyrazit za trhy, rozsvěcení stromu…?

Pardubické Vánoce 2018 – kam vyrazit za trhy, rozsvěcení stromu…?

909
Sdílejte

Pardubické vánoční trhy se budou konat vždy od soboty před první adventní nedělí tedy od 1. prosince až do 23. prosince 2018 na Pernštýnském náměstí.

PROVOZNÍ DOBA VÁNOČNÍCH TRHŮ

Pondělí – Pátek od 10 hod. do 19 hod.

Sobota – Neděle od 10 hod. do 20 hod.

Čeká Vás bohatý kulturní program, občerstvení, vánoční výzdoba, tvůrčí dílny pro děti, workshopy, novinkou bude také vánoční kino. Na jeho programu by se měly objevit filmy jako Hrátky s čertem, Anděl Páně, Mrazík, Popelka či například Jak vytrhnout velrybě stoličku.

V rámci programu vystoupí jak dětské soubory z místních uměleckých, mateřských a základních škol, tak známá jména z české hudební scény. Letos se tak můžeme těšit například na vystoupení Petra Koláře nebo Pavla Dobeše.




Nebude chybět ani tradiční rozsvícení vánočního stromku první adventní neděli

PROGRAM

1. 12.
SOBOTA

11:00 Zahájení provozu vánočních trhů
15:00 Vánoční kino „Pelíšky“
17:00 ADD Gospel VÍCE INFORMACÍ
19:30 Morisson hotel

2. 12.
NEDĚLE

1. adventní neděle (železná)
14:00 Zapálení první adventní svíce
15:00 Princ Bajaja – pohádka (Divadlo Tramtarie) VÍCE INFORMACÍ
16:30 Pěvecký soubor Carmina
17:00 Komorní soubour Orfeus
17:30 Taneční vystoupení dětí z Kroužků východní Čechy
17:55 Vyhlášení soutěže „Pojmenujte vánoční strom”
18:00 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
18:10 Žesťová harmonie Trumpet Tune VÍCE INFORMACÍ




3. 12.
PONDĚLÍ

17:00 Vánoční kino: Pupendo

4. 12.
ÚTERÝ

17:00 Vánoční kino „S tebou mě baví svět“
5. 12.
STŘEDA
Mikulášský program
15:00 Mikulášská nadílka pro děti
16:00 Zelenobranské čertoviny
18:00 Vánoční kino: S čerty nejsou žerty

6. 12.
ČTVRTEK




od 9:00
do 17:00
Řemeslné vánoce – řemeslných dílnách si můžete
dle vlastní fantazie vyrábět a celým dnem vás
bude provázet dráteník Aleš Kulhánek VÍCE INFORMACÍ
17:00 František Nedvěd

7. 12.
PÁTEK

16:00 Vystoupení souboru Zvonky
17:00 BEE GEES revival
18:30 ABBA revival

8. 12.
SOBOTA

17:00 One man show Lukáš Mareček
18:00 Marek of Phill Collins

9. 12.
NEDĚLE




2. adventní neděle (bronzová)
od 13:00
do 18:00
Řemeslné vánoce – výroba plovoucích svíček
ve skořápce, vánočních ozdob z notového papíru
a ruční tisk kartiček na dárky VÍCE INFORMACÍ
17:30 Pouta

10. 12.
PONDĚLÍ

17:00 Vánoční kino: Jak vytrhnout velrybě stoličku

11. 12.
ÚTERÝ

17:00 Vánoční kino: Jak dostat tatínka do polepšovny

12. 12.
STŘEDA

17:00 Kofe@vlna
18:00 Česko zpívá koledy – Zpívání s Deníkem VÍCE INFORMACÍ

13. 12.
ČTVRTEK

16:00 Taneční vystoupení třídy 4. A s rozšířenou výukou estetické výchovy, sbor flétnistů Polabinské píšťalky
17:00 Pěvecký sbor Rafaela
18:00 Marien

14. 12.
PÁTEK

16:00 Zaviband
17:00 Brouci Band – The Beatles revival VÍCE INFORMACÍ
18:30 Cantus Amic VÍCE INFORMACÍ

15. 12.
SOBOTA

16:00 Spolek pěveckých sborů Pernštýn-Ludmila-Suk
17:00 Bluesberg
18.00 Penzistor




16. 12.
NEDĚLE

3. adventní neděle (stříbrná)
13:50 Zapálení třetí adventní svíce
od 13:00
do 18:00
Řemeslné vánoce – ukázka výroby františků
a zdobení stojánků na ně, slaměný koník,
drátenické vánoční ozdoby 
VÍCE INFORMACÍ
18:00 Vánoční kino

17. 12.
PONDĚLÍ

17:00 Vánoční kino: Anděl páně

18. 12.
ÚTERÝ

17:00 Vánoční kino: Anděl páně II.

19. 12.
STŘEDA

15:45 Vystoupení hudebně dramatického kroužku Skřítkové
17:00 Tak co?
18:00 Goofycow

20. 12.
ČTVRTEK

od 15.00
do 19.00
Řemeslné vánoce – zdobení skleněných
baněk třpytkami, výroba vánočních přání
a ozdoby z mačkaného skla VÍCE INFORMACÍ




21. 12.
PÁTEK

17:00 Pavel Dobeš
18:00 Kristián Šebek

22. 12.
SOBOTA

15:00 Mixle v piksle VÍCE INFORMACÍ
18:00 Homeboyrasta

23. 12.
NEDĚLE

4. adventní neděle (zlatá)
10:00 Vánoční kino: Stvoření světa
13.00 Vánoční kino: Tři oříšky pro popelku
16:00 Vánoční kino: S tebou mě baví svět

Změna programu vyhrazena.