Ozbrojený muž se v Hradci Králové zabarikádoval v bytě

Ozbrojený muž se v Hradci Králové zabarikádoval v bytě

2196
Sdílejte

Před půl šestou večer, v neděli 25 srpna 2019, obdržel operační důstojník oznámení o údajném fyzickém napadení, ke kterému mělo docházet v jednom z bytů na Moravském Předměstí. Policisté okamžitě vyrazili na místo, kde zjistili, že se v bytě opravdu nachází muž, který však má u sebe dlouhou střelnou zbraň.

S policisty ozbrojený muž nekomunikoval a na jejich výzvy nereagoval. Na místo byla přivolána zásahová jednotka a policejní vyjednavač. Vzhledem k tomu, že se muž v bytě uzavřel, museli policisté s ohledem na maximální zajištění bezpečnosti v domě bydlících sousedů přistoupit k evakuaci lidí. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje přistavil za tímto účelem autobus. Policie rovněž ve spolupráci se strážníky vytyčila bezpečný prostor kolem domu tak, aby se k místu plánovaného zásahu nedostali další lidé, kterým by pak mohlo hrozit nebezpečí.
Po sedmé hodině večerní vnikla do bytu ozbrojeného muže zásahová jednotka, která ho zpacifikovala a následně předala do péče lékařů. Krátce na to začali na místě pracovat přivolaní kriminalisté, kteří místo události zadokumentovali a ohledali. Díky včasnému zásahu policistů a přijatým bezpečnostním opatřením v místě události nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahovalo zhruba 30 policistů.

Veškeré okolnosti této události budou předmětem vyšetřování policistů, které bude zajímat i to, zda muž vlastnil zbrojní průkaz a zda zbraň držel legálně.

zdroj: PČR