Od soboty platí po Hradci Králové nový jízdní řád MHD

Od soboty platí po Hradci Králové nový jízdní řád MHD

2142
Sdílejte

Tuto sobotu začíná v Hradci Králové platit nový jízdní řád pro MHD. Do jeho nové podoby mohli promlouvat i sami cestující, kteří Dopravnímu podniku Hradce Králové zasílali od poloviny července své připomínky a náměty. Největšími novinkami je rozšíření počtu zastávek na znamení, některé stanici také dostaly nový název. Nový jízdní řád naleznete na stránkách dopravního podniku nebo v zákaznických centrech dopravního podniku a na terminálu hromadné dopravy.

Nový jízdní řád podle Dopravního podniku Hradce Králové nepřináší cestujícím žádné zásadní změny, několik novinek ale úderem soboty nastane. Rozšíření se dočká například počet zastávek na znamení v I. tarifním pásmu. Jde zejména o místa, kde nastupuje malý počet cestujících a zastávky jsou v návaznosti na II. tarifní pásmo, v němž jsou na znamení všechny. Jde o celkem těchto 12 zastávek: Hradecký jezdecký klub, Chaloupky, Chaloupky U křížku, Koupaliště Flošna, Kravín, Obalovna, Plotiště U Doležalů, Plotiště U Žídků, Správčice, Svinary Škvárovka, U Letců a Zděná bouda. Změní se také některé názvy zastávek. Zastávka EuroCenter je v novém jízdním řádu označena jako Orlice park a zastávka Kluky se přejmenuje na Kluky planetárium.

Nový jízdní řád měl původně začít platit mnohem dříve, rekonstrukce křižovatky Koruna ho ale zdržela. „Jedním z podnětů pro stanovení začátku platnosti nového jízdního řádu byla i plánovaná přestavba křižovatky Koruna. Nový jízdní řád měl původně kopírovat termín zahájení rekonstrukce křižovatky. Start přestavby však vyšel na začátek prázdnin, kdy platí omezení v provozu MHD, a tedy k zásadní změně jízdního řádu není vhodná doba. Proto je termín spuštění nového grafikonu stanoven na začátek školního roku, konkrétně na sobotu 29. srpna,“ uvedl vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.

Od poloviny července mohli změny v jízdním řádu komentovat také sami občané, své připomínky mohli psát například přímo na Facebook dopravního podniku. Jejich připomínky jsou v řádu zohledněny. „Při zařazování změn jsme zapracovávali také připomínky dopravně připojených obcí. V úvahu byly brány i nejdůležitější a nejčastější připomínky a náměty získané osobně, písemně či elektronicky přímo od cestujících či z různých zdrojů včetně sociálních sítí od poslední větší změny jízdního řádu 1. února 2014. Další poznatky přinášeli přímo z provozu i řidiči MHD a kvalitním zdrojem pro tvorbu jízdního řádu jsou také výsledky anket a průzkumů, jak tradičních ročních Spokojenost se službami MHD, tak čistě dopravních, které si dopravní podnik zajišťuje sám,“ uvedl František Meduna.

Nový jízdní řád mohou cestující již nyní vyhledávat na webových stránkách dopravního podniku. K dispozici jsou také v papírové podobě. „Kapesní knižní jízdní řád bude k dispozici v zákaznických centrech dopravního podniku a na terminálu hromadné dopravy od úterý 25. srpna a jeho cena zůstává shodná jako u předešlého JŘ, tedy 40 korun včetně DPH,“ uvádí podnik.

Zdroj: www.hradeckralove.cz