Hasičským soutěžením žije celá Libuň

Hasičským soutěžením žije celá Libuň

2099
Sdílejte

Soutěžní družstva mužů a žen z Libuně většinu roku tráví na soutěžích. Třeba ženy jako tým startují sedmým rokem. Protože jsou cílevědomé a mají rády změnu, s radostí startují například v Extralize ČR, běhají Jizerskou ligu a Východočeskou hasičskou ligu.

„Bývá to hodně náročné, práce nebo škola, potom trénování, víkendy na soutěžích. „Máme kvalitní proudařky Míšu Votočkovou a Denisu Pěničkovou. Samozřejmě také další pozice jsme vcelku vyladily, nelze ovšem říci, že by nedošlo při soutěži k chybě… Nebereme to ale vážně, je to přece sport,“ říká Petra Vaňková, členka týmu.

soutez-hasicek-libun

Pomoc sboru
Ženy z Libuně patří k těm hasičkám, které velice rády a ochotně pomáhají ve sboru. Uklízí zbrojnici, chlapi zase vymalují a opraví, co je třeba. Jindy zamíří na obecní hřiště, kde je pokaždé třeba něco shrabat, uklidit, vyčistit.

Konec prázdnin je příležitostí k bilancování soutěžní sezóny. „Pozveme i starší hasiče, se kterými skvěle vycházíme, popovídáme, rádi vyslechneme jejich zkušenosti,“ podotýká Denisa Pěničková.

Určitě největším libuňským lákadlem jsou taneční vystoupení v podání hasičů a hasiček. Pořádají totiž vlastní zábavy a kolem půlnoci přijde čas na překvapení. Jednou taneční amatérská skupina hasičů tančí v havajském stylu, jindy se představí retro styl nebo Divoký západ. Nechybí stylové oblečení ani rekvizity.

Zatímco větší část hasičů dostává do varu posluchače a diváky, v kuchyni se chystá další část chutného menu. „Výborně vaří hasiči Radek Novotný a Jaroslav Vaňouček. Dokáží ty nejlepší bramboráky, libuňský hasičský guláš a další dobroty. My je zatím doháníme malinkými krůčky. Na každou soutěž si pro štěstí upečeme buď mufinky nebo koláčky; štěstíčko to skutečně přináší,“ dodává Míša Votočková.   Věra Nutilová