Nedělní den D pro východní Čechy – derby Hradec – Pardubice. Hradec...

Nedělní den D pro východní Čechy – derby Hradec – Pardubice. Hradec svou roli opět…

2125
Sdílejte

V neděli opět nastal pro východní Čechy den D – neboli derby Hradec – Pardubice. Tentokrát se velká bitva odehrála pod Bílou věží. Mountfield jde do tohoto souboje z 8.příčky, když doma přetlačil Kladno a následně prohrál v Plzni, Pardubice se nacházejí na posledním 14. místě, když celé mužstvo v týdnu prodělalo střevní chřipku a následně prohrálo v Litvínově. V roli favorita tedy opět Hradec, ale svou roli nesplnil. 

Hned v první minutě se dostal před Mazance Kindl, hradecký gólman střelu pokryl. Následně se do mírného tlaku dostali domácí, jenže nikdo skóre neotevřel. Až po zaváhání beka vyrazili hosté do přečíslení tři na jednoho, které zakončil Johan Harju bruslí do sítě – 0:1. Branka byla potvrzena videorozhodčím. Po tomto momentu se do tlaku naopak dostávaly Pardubice. Hradci nijak nepomohla ani přesilová hra. I tak ale vyrovnal. Po hezké kombinaci vystřelil vyrovnání Mislav Rosandič -1:1.

Na začátku druhého dějství předvedl milé gesto fair play Filip Pavlík, který odvolal avizovanou přesilovku svého týmu. O chvilku později ale určitě svého činu litoval. Po chybě v hradecké obraně se dostal puk k Matěji Blümelovi, který svižnou střelou trefil horní růžek a vrátil Dynamu vedení -1:2. Mountfield se pokoušel vyrovnat, jenže jeho střelecké pokusy snadno zneškodňovala precizní obrana soupeře. Velmi časté také byly střely mimo, takže Hradec nijak nekousal. Pardubice dostaly k dispozici první přesilovou hru a trestaly. Po pár vteřinách a po precizní teči Radoslava Tybora se skóre změnilo na 1:3. Chyby v domácí obraně pokračovaly, jenže tentokrat již zůstaly nepotrestány. Když si v závěru Lvi vytvořili tlak, střelecký pokus Allena mířil úplně mimo. 
Poslední dějství nepřineslo vůbec nic nového. Hradec znovu chyboval, Pardubice znovu trestaly. Hned v úvodu se dostali do úniku Machač a Harju, druhý jmenovaný prostřelil bezmocného Mazance – 1:4. Hradec se začal snažit, jenže Dynamo svou obranou v čele s Kacetlem jejich snažení ničilo. Pokusy Mountfieldu byly také často nepřesné a mířily mimo. Až při hře bez brankáře přišla menší korekce, když se odražený puk dostal ke Kevinu Klímovi a ten prostřelil Kacetla – 2:4. Domácí pochopitelně zariskovali bez gólmana znovu, to už ovšem potrestal hostující Robert Koukal a odstartoval tím pardubické oslavy – 2:5. Dynamo si tedy odváží zpod Bílé věže 3 body a pohodlnou výhru.

Hradec po zoufalém výkonu tedy prohrál a zůstává na 8. příčce, ovšem týmy na prvních příčkách se mu už bodově vzdalují. Pardubice zůstávají o skóre poslední. Nyní nás v programu Tipsport Extraligy čeká reprezentační přestávka, koná se finský Karjala Cup. Z kádru Hradce by se v reprezentaci měl objevit Radovan Pavlík. Extraliga se vrátí se svým 18. kolem až v pátek 15.11, kdy Moutfiled vyrazí do Prahy změřit síly se Spartou.

-ALEX-