Na všechny řádné žadatele o finanční pomoc se dostane

Na všechny řádné žadatele o finanční pomoc se dostane

4111
Sdílejte

Město zahájilo 28. května přijímání žádostí o finanční pomoc určenou drobným hradeckým podnikatelům, která může sahat až do výše 25 tisíc korun. Jedná se o jedno z opatření v rámci programu Antivirus, které má za cíl snížit dopady způsobené koronavirovou krizí. K páteční půlnoci bylo přijímání žádostí ukončeno a na městě je nyní evidováno přibližně 420 žádostí. Ne všem bude moci být vyhověno, jelikož někteří žadatelé nesplňují avizované podmínky. Již teď je ale jisté, že se na všechny řádné žadatele dostane.

Na magistrát dorazilo zhruba 420 žádostí, skutečné číslo ale bude o něco nižší. „Vzhledem k tomuto číslu je vidět, že naše odhady byly správné. Rozdělit jsme chtěli 10 milionů korun a tato částka bude nyní rozhodně dostačující. Dostane se tak na všechny, kteří podali svou žádost a splnili stanovené podmínky,“ říká primátor Alexandr Hrabálek s tím, že některé žádosti naopak musí být kvůli nesplnění podmínek vyřazeny. „V nejčastějších případech se jedná o ty, kteří v Hradci Králové mají provozovnu, ale ne sídlo, to mají například v Praze.“ Mezi dalšími chybami žadatelů byly také nepodepsané dokumenty, to však neznamená jejich automatické odmítnutí. Zaměstnanci magistrátu ještě během dnešního dne a zítřejšího dopoledne budou dokumenty kontrolovat a vyzývat k jejich případnému doplnění.
Nejvyšší částka na jednoho žadatele byla stanovena na 25 tisíc korun, ne všichni ale o maximum žádali: „Dorazilo poměrně velké množství žádostí, ve kterých lidé žádají jen o částky, které leckdy ani nepřesáhly deset tisíc,“ dodává primátor. Během zítřejšího odpoledne bude všechny žádosti projednávat výběrové komise, která jejich finální počet a částku doporučí ke schválení orgánům města. Finanční pomoc do výše 20 tisíc korun bude možné schválit již v radě města 24. června, žádosti s částkami, které budou vyšší, bude ke konci června projednávat zastupitelstvo.
zdroj: Statutární město Hradec Králové