Na více jak 8 měsíců Tesco uzavře obchodní dům na náměstí 28....

Na více jak 8 měsíců Tesco uzavře obchodní dům na náměstí 28. října. Proč?

11973
Sdílejte

Patříte mezi pravidelné či nepravidelné návštěvníky obchodního domu Tesco v centru Hradce Králové na náměstí 28. října? Tak pro Vás máme špatnou zprávu. Z důvodu rekonstrukce se tento obchodní dům v březnu 2019 uzavře. Pro zákazníky tak zůstane uzavřené nejméně na osm měsíců. Po přestavbě ho nepoznáte.

Rekonstrukce začne 1.března 2019, znovu otevřít by se měl 1. listopadu 2019 jako jedno velké kompaktní obchodní centrum Atrium. Tak to má naplánováno nový majitel celého objektu, společnost Amádeus Real. Ta objekt, ve kterém provozuje obchodní dům společnost TESCO Stores ČR, koupila v loňském roce. Po dokončení rekonstrukce se podoba obchodního centra výrazně promění. Nejvýraznější změnou bude zmenšení prodejní plochy, kterou v současné době zaujímá supermarket Tesco. Prvního poschodí, kde nyní prodává například oděvy svoji značky F&F, domácí potřeby či elektroniku, Tesco pravděpodobně úplně opustí a nahradí ho jiní prodejci. Prodejna potravin v přízemí se výrazně zmenší a bude v novém konceptu, které nyní společnost TESCO Stores ČR představila .

Všechno je však teprve v jednání. My jsme jim nabízeli i prostory v prvním patře, protože o spolupráci s takovou zavedenou firmou máme zájem, ale Tesco zatím počítá jen s potravinami v přízemí,“ uvedl Martin Nový ze společnosti Amádeus Real.
Nový typ obchodu je určený pro menší a častější nákupy. Nové obchody se budou orientovat na čerstvé potraviny. Ovoce, zelenina a pečivo budou zabírat až padesát procent prodejní plochy prodejny. Na rozdíl od běžného designu prodejen Tesco se také budou nacházet hned u vchodu. „Zákazník tak může nakoupit a rovnou se otočit a odejít. Nemusí procházet celou prodejnou, jako tomu bylo dříve.Novým formátem sousedského obchodu reagujeme na změnu zákaznického chování, kdy preferují nakupování v dostupné vzdálenosti od svých domovů. Důraz je kladen na čerstvé potraviny, přehledné uspořádání a technologie,“ uvedl výkonný ředitel Tesco pro ČR Patrik Dojčinovič.
Část objektu, ve kterém nyní TESCO sídlí projde i dalšími změnami. Ze skladů ve druhém patře po přestavbě vzniknou nové prodejní plochy a kanceláře, k nimž povedou nové eskalátory. Prostor pro menší kanceláře bude také ve třetím patře.

Z nynějšího OD Tesco a vedlejšího Atria, které jsou sice částečně propojené, ale mají vlastní vstupy, se po rekonstrukci stane jedno velké obchodní centrum,“ uvedl Martin Nový.

Obchodní centrum Atrium, zůstane po dobu rekonstrukce otevřené.