Na obchvatu České Skalice došlo ke střetu dvou vozidel, jednu řidičku museli...

Na obchvatu České Skalice došlo ke střetu dvou vozidel, jednu řidičku museli hasiči vyprostit

1325
Sdílejte

Dne 4. 11. 2015 došlo na silnici I/33 v katastru České Skalice k bočnímu střetu dvou osobních vozidel. Řidička auta Volswagen Passat (27 let), která jela od Jaroměře na Náchod, s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy, vjela do protisměru, kde se bočně srazila s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia.

dopravni-nehoda-obchvat-ceska-skalice-5 dopravni-nehoda-obchvat-ceska-skalice-4 dopravni-nehoda-obchvat-ceska-skalice-3 dopravni-nehoda-obchvat-ceska-skalice-2 dopravni-nehoda-obchvat-ceska-skalice-1 dopravni-nehoda-obchvat-ceska-skalice

Vlivem nárazu se passat dostal do smyku, narazil do svodidel, od kterých se odrazil do protisměrného jízdního pruhu. Řidička škodovky (44 let) zůstala ve vozidle zaklíněna a musela být vyproštěna hasiči a s lehkým zraněním pak převezena do nemocnice.

Policisté obě řidičky podrobili dechové zkoušce, která vyloučila požití alkoholu. Mladší z nich kvůli podezřelému chování podstoupila i test na omamné a psychotropní látky, který však byl také negativní. Na passatu policisté odhadli škodu ve výši 95 tisíc a na škodovce 98 tisíc korun.

U passatu policisté zjistili technickou závadu vozidla, která však neměla vliv na dopravní nehodu. Jednalo se o nepovolenou úpravu bočních předních skel zatemňovacími foliemi bez homologačního označení. Až policisté dopravní nehodu vyšetří, vše předají správnímu orgánu k rozhodnutí.

por. Iva Kormošová
Policie ČR