Kam s použitým vánočním stromkem?

Kam s použitým vánočním stromkem?

2795
Sdílejte

Tuto sobotu, tedy na Tři krále, oficiálně končí období Vánoc. Technické služby se tak chytají „na značky“. V Hradci Králové, Pardubicích, stejně jako v dalších městech v ČR začnou sbírat odložené vánoční stromky. Vánoční stromy na náměstích, stejně jako ostatní dekorace budou svítit do šestého ledna.

O nadcházejícím víkendu ukončí symbolicky Tři králové vánoční a novoroční svátky. Od začátku příštího týdne proto začnou technické služby od domů svážet vánoční stromky.

Vozy technických služeb vyrazí do ulic hned v pondělí 8. ledna a začnou svážet stromky od popelnicových stání ve městech. „Postupujeme stejně jako každý rok, jak jsou tomu Hradečané zvyklí. Stromky je možné umístit na stanoviště separace odpadu, odkud je budeme postupně svážet. V druhém lednovém týdnu budeme svážet převážně stromky od popelnicových stání u bytových domů ve městě a od rodinných domů. Svozy stromků z veřejných stanovišť separace budeme provádět až do konce ledna. Opět prosíme všechny, aby stromky odevzdávali čisté a holé, tedy bez ozdob a jakýchkoli obalů, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány,“ popisuje například ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Vánoční stromky je většinou také možné odvézt rovnou do městských kompostáren, nebo sběrných dvorů.