Na Jičínsku zemřel dnes ráno muž po střetu s vlakem

Na Jičínsku zemřel dnes ráno muž po střetu s vlakem

8505
Sdílejte

Čtyřiadvacetiletý cizinec zemřel dnes, v pátek 21. října v ranních hodinách při střetu s vlakem v Kopidlně na Jičínsku, když s dalším mužem přecházel přes železniční přejezd. Policie okolnosti neštěstí vyšetřuje. K tragické nehodě došlo dnes 21. října 2016 ráno na železniční trati v Kopidlně na Jičínsku. Projíždějící vlak za dosud nevyjasněných okolností srazil na přejezdu muže. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 05:49 hodin. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Jičína, dobrovolní hasiči z Kopidlna a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk. Zasahující hasiči ve spolupráci s přivolanými záchranáři resuscitovali několik desítek minut těžce zraněného muže. Ten však utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař konstatoval smrt. Z osobního vlaku hasiči evakuovali celkem sedm lidí, kteří vyvázli bez zranění. Po předání místa události drážním hasičům se obě jednotky vrátily zpět na své základny. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR a Drážní inspekce.

Bylo krátce před šestou hodinou ranní, když dva cizinci přecházeli v Lipové ulici železniční přejezd v době, kdy od Jičína přijížděl osobní vlak. Strojvedoucí, který si jich všiml, začal houkat. Jeden z mladíků se stačil vrátit, ale  druhého čtyřiadvacetiletého vlak zachytil. Mladík utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Ve vlaku cestovalo osm lidí, naštěstí nebyl nikdo zraněn. V  době nehody bylo v provozu výstražné světelné zařízení.

smrtelna-nehoda-prejezd-jicin-21-10-2016-2 smrtelna-nehoda-prejezd-jicin-21-10-2016-1 smrtelna-nehoda-prejezd-jicin-21-10-2016