Muž vyhrožoval bombou v Hořicích a Jaroměři, při zadržení nadýchal 2,72 promile

Muž vyhrožoval bombou v Hořicích a Jaroměři, při zadržení nadýchal 2,72 promile

1736
Sdílejte

Ve středu 21. října 2015 odpoledne vstoupil do prostoru banky v Hořicích na náměstí čtyřiačtyřicetiletý muž, který po chvíli začal vyhrožovat, že odpálí bombu. Jako důvod uvedl, že je nespokojený se současnou situací ve společnosti.

Přivolaní policisté následně muže zadrželi a převezli na služebnu. Z důvodu bezpečnosti občanů bylo nejbližší okolí budovy evakuováno a na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který budovu prohlédl, ale žádnou bombu nenašel. Vzhledem k tomu, že muž navíc vyhrožoval, že dojde k výbuchu v jedné z budov v Jaroměři, prohlédl policejní pyrotechnik i tuto budovu. Opět s negativním výsledkem.

Nakonec muž přiznal, že si bomby vymyslel. Při dechové zkoušce nadýchal 2,72 promile. Policie proti němu zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinů nebezpečného vyhrožování a šíření poplašné zprávy s možným až tříletým trestem odnětí svobody.

Nebezpečný výmysl prověřovalo na 5 desítek policistů, hasičů, záchranářů i pracovníků dalších organizací. Dalších, téměř sto lidí, muselo být z budov a jejich okolí evakuováno.

Za nebezpečné vyhrožování a šíření poplašné zprávy mu hrozí až tři roky vězení.

O půl hodiny později byla stejná událost ohlášena také v budově úřadu na náměstí v Jaroměři na Náchodsku. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jaroměře a také jejich kolegové z centrální stanice Hradec Králové s evakuačním autobusem. Po zajištění a ohraničení místa události hasiči museli evakuovat 50 lidí z nedaleké restaurace a přilehlých domů.

Několik lidí využilo zázemí evakuačního autobusu po dobu prohledávání místa pyrotechniky. V Hořicích ani v Jaroměři nebyl nalezen žádný nástražný výbušný systém. Celou událost nadále šetří Policie ČR.

Zdroj PČR – por. Mgr. Eva Prachařová,