Muž v Cerekvici nad Bystřicí „nakupoval“ se zbraní v ruce

Muž v Cerekvici nad Bystřicí „nakupoval“ se zbraní v ruce

2099
Sdílejte

Zvláštní způsob nakupování zvolil v pátek 4. března šedesátiletý muž z obce, který po deváté hodině ranní zamířil do místního obchodu, kde požadoval lahev alkoholu.

Na tom by nebylo nic divného, kdyby ovšem přitom nedržel v ruce dlouhou střelnou zbraň. Vzhledem k tomu, že se ho majitelka prodejny bála, raději mu vyhověla. Muž poté odešel, ale odpoledne se zase vrátil. Naštěstí nebyl ozbrojený. Po obsluhující pracovnici požadoval další dvě lahve alkoholu a i tentokrát byl úspěšný.

I když majitelka obchodu vše oznámila až druhý den, přesto policisté neponechali nic náhodě a do akce přizvali i zásahovou jednotku, která následně muže v jeho bytě zadržela. Při domovní prohlídce pak u něj kriminalisté zajistili několik sečných a střelných zbraní včetně nábojů. Muž měl navíc v dechu přes 2 promile alkoholu.

Policisté následně zjistili, že není držitelem zbrojního průkazu. Ten mu byl v roce 2011 odebrán, a to z důvodu nebezpečné manipulace se střelnou zbraní na veřejnosti. Během vyšetřování vyšlo najevo, že zbraň, se kterou se vydal do obchodu, nebyla funkční. To ale majitelka prodejny nemohla v té chvíli tušit a oprávněně se bála. Nutno podotknout, že viditelné nošení zbraní na veřejnosti, a to i v případě legálně držených, je zakázáno.

Policejní komisař sdělil muži obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže a nedovoleného ozbrojování, za což mu v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazební věznici, kam ho poslala soudkyně Okresního soudu v Jičíně.

por. Hana Klečalová Policie ČR

zbrane-zajistene-u-muze-v-cerekvici-nad-bystrici