Vážná dopravní nehoda u Vitiněvse, čelní střet dvou vozidel se zraněním.

Vážná dopravní nehoda u Vitiněvse, čelní střet dvou vozidel se zraněním.

3580
Sdílejte

Dnešní nehoda u Vitiněvse, čelní střet dvou vozidel . Dvě zraněné osoby. Jedna musela být transportována vrtulníkem do fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Na místo nehody byla vyslána posádka RZP spolu s lékařem ze základny v Jičíně a vrtulník LZS z Hradce Králové. Zdravotníci na místě nehody poskytli neodkladnou přednemocniční péči oběma řidičům.

Vážně zraněná žena, řidička vozu Opel Zafira ( *1976 ) utrpěla mimo jiné poranění hlavy a od počátku byla v bezvědomí. Záchranáři ji proto museli po zajištění dýchacích cest napojit na přístroj pro umělou plicní ventilaci.

Po provedení všech nezbytných ošetření zraněnou ženu transportovali letečtí záchranáři do traumacentra ve Fakultní nemocnici v Hradi Králové. Do stejného zdravotnického zařízení byl sanitkou převezen také muž (*1945 ) za volantem druhého vozu vozidla Citroën Xsara. Tomu záchranáři museli ošetřit poranění v oblasti hlavy a hrudníku.

Zraněný byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Příčina nehody a míra zaviněnou jsou předmětem dalšího šetření. Ivo Novák, tiskový mluvčí Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, PČR

Zdroj + foto – TV Jičín

dopravni-nehoda-vitineves-jicinsko-9-3-2016-2 dopravni-nehoda-vitineves-jicinsko-9-3-2016-1 dopravni-nehoda-vitineves-jicinsko-9-3-2016