Město vypsalo výběrové řízení na stavbu lávky přes Labe u Aldisu

Město vypsalo výběrové řízení na stavbu lávky přes Labe u Aldisu

3955
Sdílejte

Město v tomto týdnu vypsalo čtvrtý tendr na stavbu lávky přes Labe. Zastupitelé jej schválili již v dubnu, radnice však čekala na rozhodnutí stavebního úřadu, které souviselo se změnou stávajících povolení. Samotná stavba lávky by mohla být zahájena nejdříve na podzim příštího roku, jelikož do té doby bude v lokalitě Aldis pracovat stavební firma na dokončení budovy ČSOB. Na místě také probíhá bourání jedné ze dvou teras, která bránila dostavbě budovy ČSOB.

„V tuto chvíli máme již vyvěšeno výběrové řízení na zhotovitele stavby lávky přes Labe u Aldisu, získali jsme potřebné dokumenty, takže nyní bude záležet na nabídkách. Vzhledem k tomu, že v minulých letech nám situaci komplikovaly také příliš vysoké cenové nabídky, není zveřejněna předpokládaná cena zakázky,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. S výstavbou lávky bude ale moci vysoutěžený zhotovitel začít až na podzim příštího roku. „Společnost ČSOB může na staveništi pracovat nejdéle do konce září 2021, do té doby bude moci vysoutěžená stavební firma na lávku řešit objednávky stavebních prvků a další dodávky,“ vysvětluje náměstek Bláha. Zatím tedy pokračuje stavba budovy ČSOB.
Aby mohlo dojít k realizaci lávky, musí také dojít k odstranění stávající terasy v lokalitě Aldis. „Jelikož jedna ze dvou z teras bránila probíhající dostavbě budovy ČSOB, museli jsme tedy začít co nejdříve pracovat na jejím odstranění. Demoliční práce by měly být ukončeny do poloviny srpna,“ dodává náměstek Bláha.
zdroj: Statutární město Hradec Králové