Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé – 25. – 29. dubna...

Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé – 25. – 29. dubna 2018

2020
Sdílejte

Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské…ovšem vodu tam nikdo nepije.“ Těmito slovy popisuje ve svém Krvavém románu Litomyšl Josef Váchal. Ve smyslu jeho odkazu představujeme naše město jako první české lázně ducha. Poslední dubnový víkend (program od středy 25. do 29. dubna), a s ním i Zahájení 7. litomyšlské lázeňské sezóny, se blíží. Věříme, že již pilně připravujete kostýmy, ve kterých budete korzovat po kolonádě.

Program je bohatý a my děkujeme Vám všem, kdo máte chuť společně krásně (b)láznit. Jsme rádi, že se zapojují jednotlivci, skupiny, městské i krajské organizace, ale i soukromé společnosti. V letošním roce budeme mít rekordních 30 lázeňských pramenů! Soutěž bude opět vícerychlostní – gurmánské prameny můžete nasbírat buď v rámci lázeňské soboty 28. dubna (a hned vyhrát) nebo si je vychutnávat až do konce tohoto roku a být součástí slosování příští rok.
Nebývalý zájem o akci mají i vystupující na kolonádě, ale i prodejci či návštěvníci z větších vzdáleností – několik autobusů přijede až ze Slovenska! Velmi si vážíme i zapojení místních spolků. Dovolte nám představit alespoň několik novinek. Pokud vše dobře dopadne, budete se procházet po kolonádě, kterou ozdobí velké malované obrázky. V kašně před muzeem vás možná překvapí Otužilci z Cakve, stejně jako na máchadle neobvyklé paddleboardy či suchozemský windsurfing. Průvod oživí nejen několik renesančních kostýmů, jejichž nositelé budou hrát důležitou roli v zahajovací scénce na 1. zámeckém nádvoří, ale také Long Vehicle Cirkus známý ze soutěže X faktor. Děti ocení na zámeckém návrší jistě i kuličkovou dráhu a dospěláci zase Litomyšlský lázeňský ležák z minipivovaru Veselka nebo výstavu Úsměvy Pavla Matušky v pivovaru. Dopolední čekání na slavnostní zahájení vám v pivním stanu zpříjemní Pepíček Čečil, který bude hrát na fňuknu, i kluci „ze smetánky,“ kteří vás nechají nahlédnout do tajů dobře načepované Plzínky. Na své si přijdou i milovníci vína – již ve středu na ně čeká v Aplausu řízená degustace, v sobotu poté celý den mohou ochutnávat vína od someliéra a rytíře řádu Champagne Tomáše Bujnocha přímo na kolonádě. Novinkou je i Předtančení před tančírnou, kde se můžete naučit pár nových swingových kroků… Je toho opravdu mnoho. Nezbývá, než se přimluvit společně za parádní počasí a užít si lázeňskou Litomyšl naplno!

Více informací a detailní program víkendového otevření lázeňské sezóny naleznete na webové adrese www.lazneducha.cz.
Veterán klub Litomyšl – Četnická pátrací stanice Pardubice – Spolek českých kolařů cestovatelů Vysoké Mýto – Zpěvaví bratři – Sbor paní a dívek – Sbor Vlastimil – drze swingující uskupení Alotrio – Eliška Baťová maluje nejen hennou – krajta Ernestýna – kozlíci Ron a Jack – osel Lojza – taneční skupina Amapola Tribe – Lázeňské smyčcové kvarteto – Levitare – lázeňské občerstvení – soutěž Lázeňské prameny – lázeňské lavičky a další…
Stojan, barvy, štětce – vše na vás čeká. Stačí jen přijít a propadnout světu snů a fantazie (děti a mládež do 18 let vstup zdarma).
Nechte si udělat obrázek a soutěžte o nejkrásnější lázeňský klobouk, kostým a lázeňský pár.
Užijte si stylový výhled na renesanční památku UNESCO s dalekohledem a sklenkou vína.
Výtvarné dílny, lanové překážky, soutěže se známými litomyšlskými osobnostmi.
Sluneční lázně a funkční modely železnic.
Na čepu Bedřichova 11, na grilu pivní speciality, na pódiu kapely z našeho regionu.
Prohlédněte si revitalizované budovy na zámeckém návrší a místa, kam běžný turista nesmí.
Interaktivní show Jana Hlavsy, který se nebojí využít k žonglování a balancování takřka vše kolem sebe.
Během koncertu budou vyhlášeny divácké soutěže elegance auto-moto-veteránů a Lázeňské prameny.
Interaktivní show Jana Hlavsy, který se nebojí využít k žonglování a balancování takřka vše kolem sebe.
Spojení muzikálové herečky, zpěvačky, lektorky swingu a stepu s výjimečnými muzikanty roztančí úplně každého.
Osobitým způsobem interpretované – dnes již zlidovělé – písničky Ivana Mládka
Kubánské a latinskoamerické rytmy přinesou do Litomyšle horké léto již koncem dubna
Naučte se pár swingových kroků s taneční školou Swing Busters.
Za přípravný výbor
Ing. Michaela Severová,
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu města Litomyšl