Kvůli požáru ve sklepě domu v Kopidlně bylo evakuováno 48 lidí

Kvůli požáru ve sklepě domu v Kopidlně bylo evakuováno 48 lidí

1076
Sdílejte

Hořelo ve sklepních prostorách čtyřpatrového domu. Dvě osoby si převzali do péče záchranáři. 

Oznámení o požáru ve sklepě obytného domu v Kopidlně v ulici U Cihelny přijalo krajské operační a informační středisko v pátek 10. 8. ve 22:55 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína a byly povolány také dobrovolné jednotky z Kopidlna a Libáně.

Průzkumem místa události hasiči zjistili, že sklepní prostory jsou silně zakouřeny. Ve zděné kóji, kde hořelo, se měly nacházet také kanystry s benzínem i propanbutanové lahve. Ty se podařilo před zásahem ohně uchránit. Jednotky dostaly požár brzy pod kontrolu a začaly prostory sklepa odvětrávat. Mezitím proběhla evakuace obyvatel domu, kde se nacházelo celkem 48 osob, mezi nimiž bylo také několik dětí. Dvě osoby si převzali do péče záchranáři.

Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že k zahoření došlo pravděpodobně na pracovním stole ve zděné sklepní kóji. Příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi jednoho milionu korun.

zdroj: HZSKHK